BIPWtorek, 11.5.2021

Rozmowy o funduszach unijnych

Rozmowy o funduszach unijnych

Wszystko rozpoczęło się w Gnieźnie, więc i ja postanowiłam swoje spotkania rozpocząć w Gnieźnie – przyznała podczas konferencji prasowej. – Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które tutaj na mnie głosowały.

Posłanka poinformowała również, że zamierza w naszym mieście otworzyć swoje pierwsze biuro regionalne. Będzie się ono znajdowało przy biurze senatora Piotra Gruszczyńskiego, a jego celem ma być przekazywanie informacji na temat Unii Europejskiej, możliwościach studiowania zagranicą, pozyskiwania stypendiów czy odbywania staży w instytucjach unijnych.

Sidonia Jędrzejewska jest członkiem komisji budżetowej, stąd też ważnym elementem rozmów z zarządem powiatu była kwestia wykorzystywania środków unijnych i konieczności ścisłej współpracy z samorządami dla dobra regionu. Jak podkreśliła eurodeputowana, powiat odnosi sukcesy w pozyskiwaniu funduszy unijnych. – Jednym z zadań, które chcę podjąć jest to, aby podczas negocjacji nad nową perspektywą finansową, powstała jak najlepsza polityka spójności. A nie może ona powstać w dobry sposób, jeżeli nie będzie zaangażowania samorządów. To samorządy wiedzą, jak tutaj wykorzystuje się fundusze unijne, jakie są porażki i sukcesy. Tylko w ten sposób poseł do Parlamentu Europejskiego może rzeczywiście reprezentować region i przekazywać informacje, które są potrzebne do tego, aby nowa polityka spójności była dla nas jak najbardziej korzystna.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych