Projekty, którymi młodzież się zajmowała to: ,,Parapsychologia – nauka czy wymysł?’’ (opiekun Honorata Krause – Romańczuk), ,,Zmiany językowe w mediach’’ (opiekun Joanna Rożak – Bałtaki), ,,Własna firma – nasza przyszłość’’ (opiekun Ilona Kozłowska), ,,Kobieta arcydziełem wszechświata’’ (opiekun Izabella Nowak) oraz ,,W co się bawić?’’ (opiekun Piotr Wróblewski) – w ramach projektu młodzież wybudowała tor do gry w boule, stół do gry w szachy oraz boisko do siatkówki plażowej; projekt ten był realizowany przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego.
Jesteśmy świadomi transformacji roli nauczyciela w oświacie, tego, że proces kształcenia uległ pewnym zmianom – powiedziała koordynatorka programu w II LO Ilona Kozłowska. – Nie chcemy zmieniać roli, jaką nauczyciel odgrywa w kształceniu stacjonarnym, ale obojętnie, jaka forma pracy byłaby wybrana przez nauczyciela – ćwiczenia, czytanie czy prezentacja audiowizualna, nigdy nie osiągniemy takiego efektu, jaki osiągniemy pracując metodą projektów. To one pozwalają poprzeć wiedzę teoretyczną z działaniem praktycznym. To bardzo istotne, ponieważ na lekcji mamy do dyspozycji 45 minut i brakuje czasu, by zobaczyć, czy rzeczy, które wam zaprezentowaliśmy, będą przez was prawidłowo wykorzystane – zwróciła się do uczestników programu.
O tym, jak był realizowany program e-szkoła wielkopolska, OFEK przygotowuje film. W związku z tym spośród wszystkich szkół realizujących projekty uczniowskie, wybranych zostało pięć szkół, najprężniej działających i mających najciekawsze projekty. Wśród nich jest gnieźnieńskie II LO.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych