BIPNiedziela, 28.5.2023

Jubileuszowe targi turystyczne w Poznaniu

Jubileuszowe targi turystyczne w Poznaniu

Jubileuszową edycję świętowano wspólnie z Polską Izbą Turystyki, która również obchodziła 20 – lecie istnienia. Jak co roku, w targach poznańskich udział wzięli przedstawiciele polskich regionów, gminy, miasta, narodowe ośrodki promocji turystycznej, biura podróży, touroperatorzy, gestorzy bazy noclegowej, przewoźnicy, firmy świadczące usługi dla turystyki, wydawnictwa i portale internetowe. Do Poznania zawitali goście m.in. z Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Syrii oraz z Słowacji, Litwy, Czech. Dzięki temu na Tour Salonie można było zapoznać się z szeroką ofertą turystyczną zza granicy, jak i uczestniczyć w specjalnie wyodrębnionych ekspozycjach tematycznych.

Niezwykle ważnym wydarzeniem podczas tegorocznych targów była organizowana przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie konferencja prasowa pt. „Gniezno Piastów – rola i znaczenia Gniezna w kształtowaniu się państwowości polskiej”. Odbyła się w czwartek, 22 października o godz. 15:00. Pomysł zorganizowania tematycznej konferencji prasowej zrodził się na bazie różnorakich doniesień prasowych dotyczących aktualnie prowadzonych badań archeologicznych w regionie. Podczas jej trwania specjaliści z dziedziny historii i archeologii próbowali odpowiedzieć na wciąż powracające pytania: co było pierwsze: Lednica, Poznań czy Gniezno?

W tym roku wspólne stoisko Miasta Gniezna, Starostwa Powiatowego oraz Organizacji „Szlak Piastowski”, odwiedzało wielu turystów z różnych stron Polski. Dzięki uprzejmości Pana Macieja Kuźniewskiego z Grupy Widowisk Historycznych Comes potencjalni turyści mogli zapoznać się z wyglądem tradycyjnego stroju Pierwszych Polan. Tym bardziej wielu zwiedzających chętniej zaglądało na stoisko, które w tym roku przybrało postać drewnianej chaty, tym samym idealnie wpisując się w profil wczesno – piastowski. Dzięki temu, ponownie udało się zwrócić uwagę zwiedzających na Szlak Piastowski, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Również Lednicki Park Krajobrazowy, na którego terenie znajduje się Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, był rozchwytywany. Nie zabrakło również turystów rozmiłowanych w turystyce aktywnej, poszukujących materiałów informacyjnych szlaków rowerowych w powiecie. Tym samym pomyślne udało zakończyć się sezon targowy w 2009 roku.

Danuta Kryszak
fot. Krystyna Czapczykdrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki