BIPNiedziela, 04.6.2023

Sukcesy gnieźnieńskich unihokeistów

Sukcesy gnieźnieńskich unihokeistów
Zawody zorganizował Wielkopolski Związek Unihokeja przy współudziale Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Szkolnego Związku Sportowego „Wielkopolska” w Poznaniu, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Błyskawica” w Niechanowie oraz II LO w Gnieźnie. Obsada turnieju w kategorii dziewcząt była jeszcze dość skromna (cztery drużyny), natomiast drużyny chłopców, by zakwalifikować się do rozgrywek turniejowych, musiały już wykazać się sporymi umiejętnościami. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Tomasz Wojciechowski – wiceprezes WZ Unihokeja. Mecze eliminacyjne wykazały duże różnice pod względem przygotowań i umiejętności zawodników, nie mniej jednak cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród widzów wiernie wspierających swoich faworytów.

Rozgrywki finałowe drużyn dziewcząt odbyły się we wtorek, natomiast chłopców – w środę 28 października i przysporzyły wiele emocji obserwującym te pasjonujące zmagania rozgrywane z prawdziwie sportowym zacięciem. Ostateczne wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

DZIEWCZĘTA CHŁOPCY
1. ZSZ Wolsztyn 1. ZSP nr 2 Gniezno
2. III LO Gniezno 2. ZSZ Wolsztyn
3. II LO Gniezno 3. I LO Gniezno
4. ZSP nr 2 Gniezno 4. ZSP nr 3 Gniezno


Indywidualnie triumfowali :

- w kategorii dziewcząt:
1. Najlepsza zawodniczka - Karolina Grześkowiak ZSZ Wolsztyn
2. Najlepsza bramkarka - Marta Kucharska III LO
3. Najlepszy strzelec - Natalia Marczak III LO


- w kategorii chłopców:
1. Najlepszy zawodnik - Patryk Hantsch ZSZ Wolsztyn
2. Najlepszy bramkarz - Patryk Kucharski I LO
3. Najlepszy strzelec - Mateusz Tomczak ZSP nr 2 Gniezno

Ceremonii wręczenia nagród towarzyszył już nastrój zadowolenia i dumy z odniesionych sukcesów. Puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów, w tym starostę gnieźnieńskiego Krzysztofa Ostrowskiego, wręczali wiceprezes Wielkopolskiego Związku Unihokeja – Tomasz Wojciechowski oraz inspektor do spraw sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie – Tomasz Pokładecki.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki