BIPWtorek, 03.8.2021

Przedmaturalna gorączka

Przedmaturalna gorączka
Większość specjalistów wypowiada się na temat tych zmian pozytywnie, uważając, że wszechobecność matematyki w życiu codziennym jest oczywista i nie chodzi tylko o obliczenie procentów czy wysokości dochodów, ale również o rozwój logicznego myślenia i strategicznego działania. Entuzjastą obowiązkowego egzaminu z matematyki jest również starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, z inicjatywy którego Zarząd Powiatu podjął decyzję o dofinansowaniu dodatkowych lekcji matematyki w klasach maturalnych we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu w roku szkolnym 2009/10. Programem tym są objęci uczniowie, którzy zdawać będą matematykę na poziomie podstawowym. Dodatkowe zajęcia z tego przedmiotu mają spełnić obok podstawowego zadania także funkcję terapeutyczną - zniwelować lęk przed czekającym przyszłorocznych abiturientów egzaminem. Dyskusje na temat słuszności przywrócenia matematyki do obligatoryjnych zadań maturalnych należą już do przeszłości , a egzamin stał się faktem dokonanym.

Dzisiaj, 3 listopada, o godzinie 9:00 młodzież szkół ponadgimnazjalnych, które zgłosiły okręgowej komisji egzaminacyjnej gotowość zorganizowania egzaminu próbnego, w całej Polsce zmierzyła się z próbnym arkuszem maturalnym obejmującym zadania z matematyki, a przygotowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Egzamin trwał 170 minut, a jego organizacja była zgodna z procedurami przyjętymi dla egzaminu maturalnego w 2010 roku. W II LO do egzaminu próbnego przystąpiło 238 uczniów, a w całym powiecie - 1531 osób. Zarówno kadra pedagogiczna, jak i młodzież nie wykazywała objawów większego przerażenia.

Boję się, to jasne – przyznała Natalia, tegoroczna maturzystka z II LO – ale to nie jest strach, który mnie paraliżuje, a raczej mobilizuje. Pracowałam ciężko, więc mam nadzieję, że mi się powiedzie.

Wyniki próbnych egzaminów znane będą w grudniu. Na ich podstawie sporządzone zostaną ewentualne programy naprawcze. Egzamin z matematyki w sesji letniej odbędzie się 5 maja 2010 roku.drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych