BIPWtorek, 13.4.2021

„Aurelia” uroczyście rozpoczęła służbę

„Aurelia” uroczyście rozpoczęła służbę
Pojazd będzie wykorzystywany do przewozu cysterny o pojemności 22.000 litrów wody. Nowy wóz (łącznie z cysterną) waży 36 ton i będzie mógł poruszać się z prędkością maksymalną 80 km/h. Dotychczas strażacy z Czerniejewa korzystali z 30-letniego pojazdu marki Jelcz. Samochód zakupiono ze środków Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, Urzędu Miasta i Gminy Czerniejewo, Fundacji Pracowniczej VKR Group oraz grupy sponsorów.

Matką chrzestną pojazdu została pani Aurelia Andrzejczak - menadżer ds. controlingu firmy Velux. Uroczystego poświęcenia samochodu dokonał proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Czerniejewie ksiądz Adam Kapka.

Jak podkreślił komendant gminny OSP w gminie Czerniejewo st. kpt. Marek Wegner, jednostka OSP w Czerniejewo wchodzi w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i druhowie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach, nie tylko na terenie gminy Czerniejewo, ale całego powiatu gnieźnieńskiego. Prawdopodobieństwo występowania zagrożeń pożarów w obszarze leśnym i rolniczym w okresie suszy jest bardzo duże. Możliwość wykorzystania samochodu cysterny na obszarze, gdzie brakuje sieci wodociągowej, jest bezcenne. Nowy samochód znacząco poprawi gotowość bojową jednostki i przyczyni się do lepszego zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów i pól na terenie gminy i powiatu.

Zadowolenia z faktu poprawy gotowości bojowej OSP nie krył także członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Wojciech Krawczyk. - Każda pomoc, która jest skierowana do OSP jest bardzo cenna. Samorząd powiatowy w miarę swoich możliwości wspomaga działania straży pożarnej. Druhowie są zawsze gotowi do niesienia pomocy i zawsze można na nich liczyć - pokreślił.

W trakcie uroczystości Marek Kosmala prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Samochodowych "Na Ratunek", przekazał jednostce OSP w Czerniejewie, rozpieracz cylindryczny "Weber". Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. Marek Kosmala wyraził nadzieję, że druhowie z OSP będą musieli go używać jak najrzadziej.

W uroczystej zbiórce uczestniczyli również m.in. Wojciech Mazur komendant PPSP w Gnieźnie, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo Zbigniew Sujak oraz przewodniczący Rady Gminy Czerniejewo Tadeusz Szymanek.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych