BIPSobota, 10.6.2023

II Zimowy Turniej Piłki Nożnej pracowników samorządowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego

II Zimowy Turniej Piłki Nożnej pracowników samorządowych o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego
Doceniając rolę sportu i aktywności fizycznej, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie zorganizował w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie na os. Kazimierza Wielkiego II Zimowy Turniej Piłki Nożnej rozgrywany o Puchar Starosty Gnieźnieńskiego. Obok zmagań prawdziwie sportowych celem turnieju jest także integracja środowiska sportowców, samorządowców i kibiców piłki nożnej.

W turnieju wystąpiły drużyny:
 1. Towarzystwo Żużlowe „Start” Gniezno
 2. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
 3. Urząd Miejski Gniezno
 4. Urząd Gminy Gniezno
 5. Starostwo Powiatowe Gniezno.

Plan organizacji zawodów przedstawił uczestnikom zmagań i kibicom wspierającym swoich faworytów inspektor Tomasz Pokładecki z WOKiS Starostwa Powiatowego. Witając wszystkich obecnych na gnieźnieńskim święcie sportu, starosta Krzysztof Ostrowski, sam biorący czynny udział w turnieju, powiedział: Cieszę się niezmiernie, że idea sportowej walki wśród urzędników została zaszczepiona i trafiła na podatny grunt. Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia, szlachetnej rywalizacji na miarę naszych mistrzów sprzed lat oraz ... braku kontuzji. Wierzę, że w ten sposób wspólnie spędzony czas nie tylko wesprze nasza sprawność fizyczną, ale pozwoli nam się bliżej poznać i zaprzyjaźnić. Kibicom życzę wielu niezapomnianych wrażeń, obiektywnego wspierania zawodników, a nam wszystkim dobrej zabawy.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, czas gry 2x15 minut. Ostatni mecz, w którym zagrała Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe, odbył się o godz.15:00. Wszystkie pojedynki dostarczyły zarówno zawodnikom, jak i ich kibicom wielu wrażeń.

Ostatecznie tabela wyników przedstawia się następująco:

 1. Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
 2. Starostwo Powiatowe Gniezno.
 3. Urząd Miejski Gniezno
 4. Urząd Gminy Gniezno
 5. Towarzystwo Żużlowe „Start” Gniezno

Wręczając puchary, starosta Krzysztof Ostrowski podziękował za wspólną grę oraz dodał:
W tych zawodach nie ma pokonanych. Są tylko zwycięzcy! Zatriumfowaliśmy nad własną słabością, dostarczyliśmy sobie porcji zdrowego ruchu. Spędziliśmy w zaprzyjaźnionym gronie miło i zdrowo czas. Czy można mieć więcej wymagań?

O przeżyciach i wrażeniach sportowych rozmawiano po zakończeniu turnieju przy małej czarnej i ciastku – uzupełnionych kalorii nikt nie liczył.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki