BIPPiątek, 09.6.2023

Starostwo podwójnym laureatem HIT-a!

Starostwo podwójnym laureatem HIT-a!

,,Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu’’ to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. XX w Wielkopolsce, a od końca lat 90. również w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim przez Agencję Promocyjną Punkt S oraz starostów poszczególnych powiatów. Celem konkursu, przeprowadzanego w siedmiu kategoriach: produkcja, handel i usługi, rolnictwo i przetwórstwo żywności, ekologia, organizacja i zarządzanie, edukacja, kultura, sport oraz samorządność jest promocja najlepszych produktów, usług i dokonań firm, samorządów lokalnych oraz przedsięwzięć ekologicznych i organizacyjnych. Konkurs służy również promocji walorów regionu, jego powiatu i gmin.

Podmioty ubiegające się o przyznanie HIT-a są wizytowane i ocenianie przez kilkunastoosobową kapitułę, którą tworzą przedstawiciele samorządów gospodarczych, administracji samorządowej i innych organizacji statutowo zainteresowanych rozwojem regionu oraz przedstawiciele organizatorów.

W obecnej, XVI już edycji nominację do konkursu otrzymało aż dziesięć podmiotów z terenu powiatu gnieźnieńskiego: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe HAWA, Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Żydowo, Hotel Atelier, Zielona Fabryka, Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo, Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie, Marszał, Spółdzielnia Mleczarska w Witkowie, Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych Energo-Tech oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Wielkim sukcesem jest to, iż wszystkie z nich otrzymały nagrodę, w tym Starostwo Powiatowe aż dwie: HIT-a Promocji Regionu oraz HIT-a za Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły.

Wręczenie nagród odbyło się w minioną niedzielę w auli UAM w Poznaniu. – Najbliższa memu sercu jest nagroda za nasze działania edukacyjne. Bardzo się cieszę, że nasze wysiłki zostały docenione na szczeblu Wielkopolski – przyznał starosta Krzysztof Ostrowski. – Edukacja jest jednym z kilku priorytetów działań zarządu powiatu. Systematycznie inwestujemy w programy mające wspierać szkołę. Na rok 2010 przeznaczyliśmy prawie 1 mln zł na projekty edukacyjne. Nasze działania będą skutkowały na przestrzeni lat. Przypomnę tutaj słowa Andrzeja Frycza Modrzewskiego : ,,Takie będą rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie’’. Taki będzie powiat gnieźnieński, jaką wykształcimy młodzież. Demokracja może dobrze funkcjonować wtedy, gdy demos jest wykształcony i świadomy. Świadomy obywatel będzie bowiem dokonywał właściwych wyborów, będzie wymagał od polityków, będzie potrafił odróżnić czcze obietnice od rozsądnych propozycji, będzie aktywnie uczestniczył w tworzeniu kultury, będzie zakładał lepsze i uczciwsze firmy, będzie więc tworzył społeczeństwo, które lepiej sprosta wyzwaniom i zagrożeniom współczesności – podkreślił starosta.

Na Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły składają się: projekty ( ,,Praca z uczniem twórczym i aktywnym’’, ,,Z matematyką w przyszłość’’, ,,Zrównoważony rozwój, uczniowie dla środowiska’’), stypendia (dla najzdolniejszego ucznia danej szkoły, dla najlepszych uczniów w poszczególnych przedmiotach, dla najlepszego ucznia zespołu szkół zawodowych), klasa akademicka, piwnica artystyczna, tutoring wychowawczy, wymiana międzynarodowa, granty edukacyjne, działanie patriotyczne ,,Śladami Kultury i martyrologii Polaków na Wschodzie’’ oraz Gnieźnieński Festiwal Nauki i Kultury.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki