BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Promocja Powiatu na targach w Berlinie

Targi te stanowią centralne forum komunikacyjne i marketingowe branży turystycznej i stwarzają jeszcze dalsze możliwości rozszerzenia swojego działania, szczególnie we współpracy z krajami Europy. Wystawcy ITB rekrutują się ze wszystkich grup zawodowych zajmujących się międzynarodową działalnością turystyczną i gospodarką z tym związaną. W giełdzie biorą udział organizacje turystyczne o zasięgu krajowy, regionalnym i międzynarodowym, biura podróży, organizatorzy turystyki, firmy przewozowe, firmy hotelarskie, przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe, firmy systemów informatyczno - komunikacyjnych, firmy wydawnicze oraz międzynarodowe związki i zrzeszenia turystyczne.

Powiat Gnieźnieński prezentował się na wspólnym stoisku w pawilonie 12 z zaprzyjaźnionym niemieckim powiatem partnerskim Teltow-Flaeming.

Powiat Gnieźnieński po raz wtóry bierze udział w targach berlińskich promując się jako „dobre miejsce, królewska tradycja". Specjalnie na Targi ITB Wydział Promocji i Rozwoju przygotował wiele interesujących materiałów promocyjnych foldery w języku niemieckim oraz angielskim o tematyce zawierającej m.in. spis bazy turystycznej na terenie całego powiatu, ogólną informację o powiecie, jego gminach, Szlaku Piastowskim oraz wielu innych atrakcjach tj. np.: Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. Zainteresowani mogli poczytać również o parkach krajobrazowych, szlakach turystycznych, architekturze drewnianej jak również została przedstawiona im ewentualna oferta indywidualna wycieczek po najciekawszych miejscowościach Powiatu Gnieźnieńskiego. Stoisko Starostwa Powiatowego w Gnieźnie było połączone z niemieckim stoiskiem „Flaemig-Skaeter" w hali nr 12. Niemcy na Targach nie wystawiają się jako kraj w całości, tylko oddzielnie każdy region. W hali 12 wystawiała się Brandenburgia oraz miasto Berlin. W centralnej części były dwa stoiska poświęcone właśnie Berlinowi i Poczdamowi, a dookoła nich poszczególne powiaty w Brandenburgii oraz firmy zajmujące się turytyką. Powiat Teltow-Flaeming był również podzielony – stoisko, na którym udzielono nam gościny poświęcone było największej atrakcji turystycznej powiatu – trasom dla ludzi jeżdżących na rolkach oraz rowerach. Takich tras w okolicy Luckenwalde jest ok.. 100 km, a planowana jest budowa dalszych tras. Wiele stoisk dotyczyło organizacji turystycznej Teltow- Flaeming promującej najciekawsze miejsca do zwiedzania oraz kurortu w Belzig– tężnie solankowe oraz kompleks regeneracji – masaże, kąpiele regenerujące itp. nie należącego do powiatu Teltow-Fläming, tylko do regionu turystycznego Fläming, znajdującego sie w powiecie Potsdam-Mittelmark.

Poznaliśmy pracowników Wydziału Prasowego - kierownika biura p. Martinę Krueger – oprócz promocji regionu – jak się dowiedzieliśmy - dział ten obsługuje jeszcze dwie strony internetowe - skomentował Pan Krystian Grajczak Kierownik Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej w Gnieźnie. Na stoisku ciągle obecni byli przedstawiciele młodzieżowego związku sportowego udzielający informacji o możliwości i technice jeżdżenia na rolkach. Pani Krueger wystąpiła z propozycją wzajemnego promowania naszych regionów, czyli wymiany materiałów i udostępnienia ich w punktach informacji turystycznej. Pierwszego dnia poznaliśmy również panią Inę Landmann, która zajmuje się organizowaniem wypoczynku dla emerytów i osób niepełnosprawnych – zwróciła się z prośbą o skontaktowanie z instytucją na naszym terenie zajmującą się podobnymi problemami - mówi Kierownik PCIT-u.

Zainteresowanie naszym regionem było duże – szczególną ciekawość wzbudzała współpraca pomiędzy regionami polskim i niemieckim.
W poniedziałek tj. 15.03 – odwiedził stoisko Starosta Gnieźnieński Jacek Kowalski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Nadoliński. Obaj panowie spotkali się ze Starostą ze strony niemieckiej - zaprzyjaźnionego Powiatu Teltow Flaeming – Panem Peerem Giescke. Panowie rozmawiali o wymianie materiałów turystycznych dotyczących powiatów i udostępnieniu ich w macierzystych biurach informacji turystycznej, o możliwości kontaktu między organizacjami zajmującymi się emerytami oraz osobami niepełnosprawnymi. Starosta Gnieźnieński zaprosił stronę niemiecką do udziału w Targach Tour Salon w Warszawie w miesiącu wrześniu w celu wspólnego promowania dwóch powiatów.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki