BIPSobota, 03.6.2023

Co dalej absolwencie?

Co dalej absolwencie?
Honorowy patronat nad tym ważnym wydarzeniem promocyjno – edukacyjnym objÄ…Å‚ rektor GWSHM prof. LechosÅ‚aw Gawrecki oraz starosta gnieźnieÅ„ski Krzysztof Ostrowski. Targi, jak niemal co roku, sÄ… zlokalizowane w auli I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cego. Podczas konferencji prasowej przedstawiciele organizatorów przybliżyli ich ideÄ™ i celowość funkcjonowania. Dyrektor naukowy CEG prof. Leszek Mrozewicz podkreÅ›liÅ‚ konieczność budowania wizerunku Gniezna jako samodzielnego miasta akademickiego, prorektor GWSHM „Milenium” dr Klaudiusz ÅšwiÄ™cicki zaznaczyÅ‚, że rozwój Gniezna jako oÅ›rodka akademickiego nie byÅ‚by możliwy, gdyby nie znakomita współpraca miÄ™dzy gnieźnieÅ„skimi uczelniami oraz jednostkami samorzÄ…du terytorialnego. Inwestowanie w naukÄ™ – mówiÅ‚ prof. Mrozewicz – przekÅ‚ada siÄ™ na rozwój gospodarczy miasta. Każdy student w Gnieźnie pozyskuje 3 dodatkowe etaty pracy dla mieszkaÅ„ców. Taki jest miedzy innymi cel targów – pozyskać jak najwiÄ™kszÄ… liczbÄ™ studentów i uczniów, dać szansÄ™ placówkom oÅ›wiatowym, mÅ‚odzieży i miastu.

Uroczystego otwarcia tegorocznej edycji Targów dokonał członek Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego Wojciech Krawczyk. Witając gości, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów, radnych i dyrektorów placówek różnego typu, w swoim wystąpieniu nawiązał do wyzwań, jakie stoją przed młodymi ludźmi żyjącymi w społeczeństwie informatycznym: - Tempo przemian nakazuje nam proces kształcenia ustawicznego i ciągłą ewaluację szkoły. To dlatego tak energicznie zabiegaliśmy o dotacje unijne na cele oświatowe i zarezerwowaliśmy w budżecie pieniądze na ten cel. Jesteśmy bowiem świadomi, że tylko dobrze wykształcone społeczeństwo, światłe i otwarte, może konkurować na światowym rynku, walcząc o lepszą przyszłość nas wszystkich. Postawiliśmy na zmianę wizerunku naszych szkół. Władze powiatu, gnieźnieńskich wyższych uczelni, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, a także nauczyciele są przekonani, że kreatywność i przedsiębiorczość to cechy, które można posiadać z natury, ale są to także umiejętności, które można nabyć, rozwijać i modelować. Temu celowi podporządkowane są działania zarówno starostwa powiatowego, jak i wszystkich podmiotów decydujących o kształcie oświaty w Gnieźnie. Wierzymy, że spośród przedstawionej oferty każdy młody człowiek może wybrać atrakcyjny dla siebie wariant. Dlatego warto skorzystać z oferty edukacyjnej proponowanej przez wystawców tegorocznych Targów.

Dzisiejszy dzieÅ„ targowych prezentacji adresowany byÅ‚ głównie do tegorocznych maturzystów, którzy spoÅ›ród 24 ofert mogli wybrać interesujÄ…cÄ… dla siebie propozycjÄ™. Jutro swojÄ… ofertÄ™ zaprezentujÄ… szkoÅ‚y ponadgimnazjalne – 17 placówek – a odbiorcami bÄ™dÄ… absolwenci gimnazjum. Stoiska wystawowe zwracaÅ‚y uwagÄ™ pomysÅ‚owoÅ›ciÄ…, żywÄ… kolorystykÄ… i … atrakcyjnymi upominkami. WykÅ‚ad „Wybory – faktory, wskaźniki, czynniki” wspomagany prezentacjÄ… multimedialnÄ…, wygÅ‚oszony przez doradcÄ™ zawodowego, pozwoliÅ‚ na realizacjÄ™ motywu przewodniego tegorocznych Targów - „Twoja przyszÅ‚ość w Twoich rÄ™kach”, z pewnoÅ›ciÄ… też uÅ›wiadomiÅ‚ mÅ‚odemu odbiorcy skutki jego decyzji edukacyjnych.















drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki