BIPNiedziela, 04.6.2023

Wymiana doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa publicznego

Wymiana doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa publicznego
Projekt jest skierowany do sektora administracji publicznej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie, a jego głównym celem jest wymiana dobrych praktyk w trakcie wizyt studyjnych odbywanych przez przedstawicieli ukraińskich samorządów w powiecie gnieźnieńskim.

Tematem rozpoczętego wczoraj trzeciego panelu tematycznego jest bezpieczeństwo i porządek publiczny. Jak wylicza dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Marek Kosmala w trakcie tej wizyty studyjnej przedstawiciele strony ukraińskiej poznają strukturę organizacyjną oraz zasady funkcjonowania gnieźnieńskiej policji, straży pożarnej, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz innych instytucji zajmujących się szeroko rozumianym bezpieczeństwem publicznym.

Wizyta studyjna rozpoczęła się od spotkania stażystów ukraińskich z władzami powiatu. W jego trakcie starosta Krzysztof Ostrowski przedstawił wiele ciekawych informacji dotyczących powiatu gnieźnieńskiego. Dzięki temu zaproszeni goście mieli możliwość bliższego zapoznania się m. in. z zasadami funkcjonowania samorządu, zadaniami realizowanymi przez powiat oraz walorami turystycznymi ziemi gnieźnieńskiej.

Przedstawiciele ukraińskiej delegacji najbardziej zainteresowani byli zagadnieniami związanymi z zabezpieczaniem imprez masowych, zwłaszcza takich jak mecze piłkarskie i koncerty, oraz przygotowaniami Polski do organizacji EURO 2012 właśnie pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa uczestników tej imprezy.

Wizyty studyjne ukraińskich stażystów w powiecie gnieźnieńskim odbywającą się w ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie projektu pn.: „Wsparcie funkcjonowania administracji samorządowej w mieście Browary i Rejonie Humańskim na Ukrainie”. Projekt jest współfinansowany w 95% (179.025,00 zł) ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu: „Pomoc Zagraniczna 2010” i w 5% z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego.


Starosta Krzysztof Ostrowski, członek Zarządu Powiatu Wojciech Krawczyk oraz Agnieszka Rzempała-Chmielewska - dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju

Przedstawiciele władz powiatu gnieźnieńskiego

Przedstawiciele Rejonu Humańskiego

Marek Kosmala - dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich

Delegacja miasta Brovary


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki