BIPSobota, 19.6.2021

Niezwykłe urodziny w ZSP nr 2

Niezwykłe urodziny w ZSP nr 2
W środę 19 maja w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyła się uroczystość ku czci patrona. Wśród zaproszonych gości obecny był wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak, ks. kanonik Ryszard Balik, proboszcz parafii pw. Bł. Jolenty oraz dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego, Aleksandra Kuźniak.

Witając zebranych, dyrektor Zespołu Sylwester Sip przypomniał sylwetkę Patrona.

Prezentacja multimedialna przedstawiła życie i działalność wielkiego Polaka, zwłaszcza historię jego pielgrzymek, podkreślając związki Papieża – Polaka z młodymi. O przeszłości Papieża jako człowieka, kardynała i Ojca Kościoła strofami wielkiej poezji opowiedzieli uczniowie Szkoły.

Zakończoną symboliczną sceną wypuszczenia białego gołębia uroczystość, dyrektor Sip podsumował słowami: - Jestem wzruszony zaprezentowanym pokazem. W kontekście tych obrazów nasunęła mi się następująca refleksja. Wczoraj uczestniczyłem we mszy św. sprawowanej w hangarze na lotnisku w Powidzu. Pierwotnie było to miejsce postoju samolotu do przenoszenia bomb z głowicami nuklearnymi, a więc wymierzonymi przeciwko człowiekowi. Dlatego uświadomiłem sobie moc czynów i słów Papieża, który całe swoje życie walczył o pokój i szczęście człowieka, każdej osoby ludzkiej. Dziękuję Wam za to, że jesteście świadomi jego wielkości.

Nawiązując do słów dyrektora, ks. kanonik Balik podkreślił, że dla niego jako proboszcza parafii na terenie którego znajduje się szkoła, to prawdziwy zaszczyt móc uczestniczyć w ważnych wydarzeniach przywołujących pamięć Jana Pawła II. Podziękował twórcom prezentacji za wzruszenie, które wywołali w jego sercu.

Wicestarosta Dariusz Pilak także nie ukrywał wzruszenia. W swoim wystąpieniu przywołał wydarzenia z roku 1997, kiedy mieszkając w Izraelu, obserwował przygotowania całego świata do obchodów roku 2000. Mieszkańcy Ziemi Świętej, zarówno Żydzi jak i Palestyńczycy, żyli wówczas nadzieją, że i oni dostąpią zaszczytu goszczenia Ojca Świętego. I to co niemożliwe, stało się możliwe. To wtedy właśnie pomyślałem sobie, że był to Papież, którego zadaniem było walczyć o pokój. Cieszę się, że kultywujecie pamięć o wybitnym Polaku, wierzę, że na co dzień korzystacie z mądrości jego nauk.

Kończąc spotkanie dyrektor Sip podziękował organizatorkom papieskich urodzin: pani Marzenie Grześkowiak i Agacie Napieralskiej oraz młodzieży, która swoim występem oddała hołd Patronowi.


Ks. kan. Ryszard Balik

Sylwester Sip - dyrektor ZSP nr 2 im. Jana Pawła II w Gnieźnie

Symboliczne wypuszczenie Gołębia

Wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak

Zaproszeni goście i uczniowie ZSP nr 2


drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych