BIPPiątek, 02.6.2023

Koncertowe koncerty „Metrum” w Niemczech

Koncertowe koncerty „Metrum” w Niemczech
Centrum Kultury „Scena to dziwna szczyci się wyjątkową energią i pomysłowością w realizowaniu zadań artystycznych, ale w swym bezpośrednim działaniu nie ma żadnego chóru.

Stąd już od pewnego czasu trwały intensywne poszukiwania dobrego ambasadora polskiej kultury – jak zauważył wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak. W końcu wybór padł na chór szczycący się już znaczącymi sukcesami – „Metrum”.

Decyzja spotkała się z zadowoleniem obu stron, zarówno członków i kierownictwa chóru, jak i Starostwa Powiatowego.

Najważniejsza dla muzyków jest możliwość pokazywania się. To jeden z bodźców, który pozwala intensywniej pracować i rozwijać się. Po prostu motywuje do pracy – mówi Andrzej Cieśliński, jeden z chórzystów. Dlatego z prawdziwym zadowoleniem przyjęliśmy propozycję pana starosty, mimo że działamy pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury.

Natomiast prezes chóru Zbigniew Cieśliński dodaje, że to ogromna szansa dla chóru, który boryka się z kłopotami finansowymi.

Występy gnieźnieńskich chórzystów w Luckenwalde zostały przyjęte z prawdziwym entuzjazmem. Nie brakowało gratulacji i podziękowań ze strony niemieckiej.

Natomiast Grzegorz Reszko, dyrektor Centrum Kultury „Scena to dziwna, dodaje: - To było naprawdę niesamowite przeżycie, zobaczyć chór z biało – czerwoną flagą z napisem Gniezno pod Bramą Brandenburską. – Wykonany przez chórzystów hymn „Gaude Mater Polonia”, „cieszył i Matkę – Polskę i nas, jej potomstwo za sprawą chóru sławne”.

Gorące owacje i bardzo dobre recenzje są najcenniejszą nagrodą dla chórzystów, a źródłem satysfakcji dla Starostwa Powiatowego, które stawiając na „Metrum”, wyzwoliło aż tyle emocji po obu stronach granicy polsko – niemieckiej. Było po prostu koncertowo.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki