BIPCzwartek, 16.9.2021

Polska Akademia Gitary – po prostu mistrzowskie granie…

Polska Akademia Gitary – po prostu mistrzowskie granie…
Powodów takiej popularności tego jednego z najstarszych instrumentów muzycznych strunowych i szarpanych jest wiele, ale z pewnością do najważniejszych należy niezwykłe brzmienie gitary klasycznej zdolnej czarować słuchaczy niezwykłymi dźwiękami.

Polska Akademia Gitary jest międzynarodowym przedsięwzięciem kulturalnym i edukacyjnym kontynuującym znany letni mistrzowski kurs gitary klasycznej w Szczawnie Zdroju (17 edycji) i w Żerkowie (w roku 2008). W tym roku Międzynarodowy Kurs Mistrzowski Gitary Klasycznej odbędzie się w okresie 13 – 22 sierpnia na terenie Wielkopolski. Zajęcia, dla grupy ponad 120 adeptów, będą prowadzić najbardziej znani i utytułowani pedagodzy gitary klasycznej z całego świata.

Jak podkreśla dyrektor generalny Polskiej Akademii Gitary dr Przemysław Kieliszewski, Akademia to nie tylko warsztaty dla adeptów gitary, ale także festiwal, w ramach którego odbędą się liczne koncerty muzyczne z udziałem największych światowych gwiazd gitary klasycznej. Tym milej jest nam poinformować, że inauguracja tego wielkiego kulturalnego wydarzenia będzie miała miejsce w Gnieźnie. 13 sierpnia w katedrze odbędą się 4 koncerty Joaquina Rodrigo:

Fantasta para Un Gentilhombre na gitarę i orkiestrę Gabriel Bianco (Francja)
Concierto de Aranjuez na gitarę i orkiestrę Łukasz Kuropaczewski (Polska)
Concierto Madrigal na dwie gitary i orkiestrę Duo Melis (Hiszpania/Grecja)
Concierto Andaluz na cztery gitary i orkiestrę Duo Melis, Kuropaczewski, Bianco
Orkiestra Kameralna Aukso, dyrygent: Marek Moś

W trakcie festiwalu odbędą się również koncerty w Jarocinie, Poznaniu, Kępnie, Szamotułach, Pniewach,. Puszczykowie, Słupcy, Dobrzyca, Komorniki, Turek, Pniewy

Mecenasami Festiwalu są m. in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasto Poznań, Miasto Jarocin, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Gnieźnieński, CEA.

Organizatorem Akademii jest Stowarzyszenie Wielkopolan Bona Fide oraz Ponte Art Production. Dyrektorem artystycznym Polskiej Akademii Gitary jest rodowity gnieźnianin, ojciec chrzestny CK eSTeDe Łukasz Kuropaczewski.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych