BIPPiątek, 02.6.2023

VI Memoriał im. Andrzeja Bilskiego

VI Memoriał im. Andrzeja Bilskiego
Dla uczczenia jego pamięci, od 2005 roku jest organizowany w Kłecku turniej piłkarski. Wczoraj odbyła się już VI edycja Memoriału im. Andrzeja Bilskiego. W turnieju rywalizowały reprezentacje szkół gimnazjalnych z Kiszkowa, Łubowa, Mieleszyna i Kłecka.

Zmagania piłkarskie obserwowało liczne grono kibiców oraz zaproszonych gości. Na zawodach obecni byli m. in.: Lucjana Bilska - wdowa po zmarłym wicestaroście, przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Winiarska, wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak, zastępca burmistrza gminy Kłecko January Giżycki, radny powiatu gnieźnieńskiego Stanisław Szczepański oraz honorowy prezes koła PSL powiatu gnieźnieńskiego Tadeusz Stachowiak.

Zawody stały na niezłym poziomie sportowym. Młodzi piłkarze grali bardzo ambitnie, z pełnym poświęceniem walczyli o każdą piłkę, nie zapominali jednak o duchu sportowej rywalizacji i zasadach fair-play. Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość gdyż w 5-letniej historii Memoriału, zawsze zwyciężał zespół gimnazjum z Kłecka. Nie inaczej było wczoraj. Gospodarze turnieju byli mało gościnni i nie dali żadnych szans rywalom.

Honorowym gościom Memoriału przypadł w udziale zaszczyt wręczenia zwycięzcom nagród i wyróżnień. Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski.

Wyniki poszczególnych meczów:
Kiszkowo – Mieleszyn 1:0
Łubowo – Kłecko 0:2
Łubowo – Mieleszyn 0:1
Kiszkowo – Kłecko 2:2
Kłecko – Mieleszyn 4:0
Łubowo – Kiszkowo 3:0

Klasyfikacja VI Memoriału im. Andrzeja Bilskiego
Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku – 7 pkt, bramki 8:2
Gimnazjum w Kiszkowie – 4 pkt, bramki 3:5
Gimnazjum im. Bolesława Chrobrego w Łubowie - 3 pkt, bramki 3:3
Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieleszynie – 3 pkt, bramki 1:5

Tytuł króla strzelców zdobył Korneliusz Pieczyński (Kłecko), który strzelił 4 gole. Najlepszym bramkarzem turnieju został Karol Zdanowski z Kiszkowa.

VI Memoriał im. Andrzeja Bilskiego został zorganizowany przez Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku oraz Uczniowski Klub Sportowy Mitra Kłecko.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki