BIPNiedziela, 16.5.2021

Sezon żeglarski rozpoczęty

Sezon żeglarski rozpoczęty
Wśród gości był m.in. starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski, wielki miłośnik sportów wodnych. Nie wyobrażacie sobie Państwo, jak się cieszyłem, że będę mógł przyjechać do Państwa i choć przez chwilę popatrzeć na wodę – przyznał starosta, życząc żeglarzom udanego sezonu. Obiecał również, że powiat będzie wspierał inicjatywy rozwijające infrastrukturę żeglarską i kajakową.

Inauguracja sezonu była podwójnie ważna dla komandora klubu ,,Horyzont’’ Pawła Czudowskiego. Został on bowiem odznaczony Medalem za Zasługi dla Turtystyki. – Turystyką zajmuję się dla przyjemności, już prawie czterdzieści lat. Najpiękniejsze jest to, że w tym momencie i w tym klubie mogłem takie wyróżnienie otrzymać – powiedział wzruszony.

Zanim pierwsze żaglówki wypłynęły na jezioro, uczestnicy spotkania dyskutowali o możliwościach wykorzystania walorów Pojezierza Gnieźnieńskiego.











drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych