BIPPiątek, 09.6.2023

Ekolider – wspólna troska o środowisko

Ekolider – wspólna troska o środowisko
Konkurs, który ma zachęcać do zbiórki i segregacji surowców wtórnych, jak co roku organizowany był przez gnieźnieńskie starostwo, Urząd Miejski i Polski Klub Ekologiczny.

W dzisiejszych czasach niezbędne jest podejmowanie wszelkich działań mających na celu uświadomienie społeczeństwu, jak ważna jest dbałość o środowisko – mówił podczas finału konkursu starosta Krzysztof Ostrowski. – Podstawową zasadą powinno być kształtowanie ekologicznych zachowań już od najmłodszych lat. Obowiązek ten spoczywa przede wszystkim na szkołach.

Jak podkreślił starosta, w ciągu ostatnich 10 lat zebrano 333 tys. kg surowców, dzięki czemu nie trafiły one na składowisko odpadów, a uzyskane środki zasiliły budżet placówki wspomagając je w dalszej edukacji ekologicznej. W trosce o leśne zwierzęta zebrano 37 tys. 500 kg karmy.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji wzięło udział 15 placówek oświatowych z Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego, które łącznie zebrały 51.341,33 kg surowców wtórnych.

Zwycięzcami, otrzymując równocześnie tytuł ,,ekolidera’’ zostali: w kategorii przedszkola – Przedszkole nr 14 ,,Mali Piastowie’’ z Gniezna (wyróżniono również Przedszkole nr 17 ,,Piastowska Gromada’’ oraz Przedszkole nr 1 Chatka Puchatka z Gniezna); w kategorii szkoły podstawowe – Szkoła Podstawowa nr 1 im. J. Kilińskiego w Trzemesznie; w kategorii gimnazja – Zespół Szkół Gimnazjum im. J. Korczaka w Gnieźnie; wśród szkół ponadgimnazjalnych natomiast – Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych nr 1 w Gnieźnie oraz III LO w Gnieźnie.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki