BIPNiedziela, 28.5.2023

I Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

I Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Honorowy patronat nad tym ważnym społecznie wydarzeniem objął senator RP Piotr Gruszczyński oraz wicestarosta gnieźnieński Dariusz Pilak. Witając przybyłych gości oraz uczestników sportowych zmagań, przewodniczący Paweł Kiczyłło powiedział: - Olimpiada jest doskonałą zabawą o charakterze sprawnościowo-sportowym, z zachowaniem olimpijskiej tradycji wręczania pamiątkowych medali dyplomów i pucharów. Impreza ma na celu integrację środowiska i jego aktywizację ruchową. Zależy nam na popularyzacji kultury fizycznej i rekreacji zarówno wśród niepełnosprawnej dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

Oficjalnego otwarcia zawodów, z zachowaniem olimpijskiego ceremoniału, dokonał wicestarosta Dariusz Pilak: - Sport ma przynosić radość, integrować i wzmacniać fizycznie. Cieszę się, że organizacja tej pierwszej w powiecie paraolimpiady doszła do skutku. Jestem przekonany, że sukcesywnie będą się powiększać zastępy uczestników kolejnych olimpiad, że spotka się ona z jeszcze większym zainteresowaniem. Życzę wszystkim uczestnikom zwycięstwa, jak najlepszych wyników i świetnej zabawy. I Powiatową Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych uważam za otwartą.

Zawodnicy rywalizowali w różnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych. Były więc rzuty do kosza piłką, rzuty ringo i lotkami, slalom z piłką, przeciąganie liny, wreszcie najbardziej kojarzone z olimpiadą biegi: na 50 m oraz wózkami na 20 m. Zawodników i organizatorów wspomagali słuchacze Medycznego Studium Zawodowego. Emocje sportowe udzieliły się zarówno zawodnikom, jak ich opiekunom, udowadniając, że integracja różnych środowisk jest możliwa i ze wszech miar konieczna.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki