BIPCzwartek, 08.6.2023

Europa Quiz

Jest to ogólnoeuropejska gra on-line, która rusza 19 kwietnia i będzie trwać aż do ostatniego dnia wyborów Europejskich, tj. 13 czerwca.

EuropaQuiz to wyśmienita zabawa, wirtualna podróż wzdłuż i wszerz Europy poprzez serię około 800 pytań testowych w 20 oficjalnych językach Unii Europejskiej, na najróżniejsze tematy związane i z samą Unią Europejską, i z jej państwami członkowskimi, i z całą resztą świata. Pytania łatwiejsze i trudniejsze, ale EuroQuiz nie jest bynajmniej dla ekspertów, a czekające na uczestników pytania dotyczą zarówno polityki jak i muzyki, geografii, historii, etc. Zawsze jednak z odrobiną humoru.

Wiedza, cierpliwość, strategia i szczęście: to są przymioty, które powinny cechować uczestników gry. 25 najlepszych dostanie imienne zaproszenie dla siebie i wybranej osoby na VIP-owską wizytę w Strasburgu, podczas sesji inauguracyjnej nowego Parlamentu Europejskiego w dniach 19-21 lipca 2004. Najlepszy z najlepszych, zostanie mianowany Wirtualnym Prezydentem Parlamentu Europejskiego.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie i sprawdzenia swojej wiedzy nt. integracji europejskiej. Życzymy powodzenia!
Adres strony internetowej EuropaQuiz to www.europaquiz.org

Anna Brussa
specjalista ds. integracji europejskiej
Powiatowe Centrum
Informacji Europejskiej
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki