BIPPiątek, 09.6.2023

Kolarskie szaleństwo w Gnieźnie

Kolarskie szaleństwo w Gnieźnie

UKS Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego w sobotę 17 lipca organizuje wyścig szosowy dla kolarzy amatorów "Błękitna Pętla". Zawody rozpoczną się o godzinie 15:00 w Jankowie Dolnym. Jest to nawiązanie do tradycji kolarskich, kiedy to wyścigi szosowe odbywały się w centrum miasta, a gnieźnieńscy zawodnicy liczyli się w zmaganiach krajowych. Sekcja szosowa GKKG zapowiada bronić honoru gospodarzy i walczyć o czołowe lokaty.

Natomiast kolarska niedziela - 18 lipca - upłynie pod znakiem wyścigów organizowanych w ramach Skoda Maraton MTB, które pierwotnie miały się odbyć 6 czerwca, ale zastały odwołane ze względu na sytuację powodziową w kraju. Dla Gnieźnieńskiego Klubu Kolarstwa Górskiego jest to przedsięwzięcie prestiżowe. Lokalizacja startu i mety wyścigów na Gnieźnieńskim Rynku stanowi atrakcję turystyczną, ale podnosi również rangę imprezy - to jedyny taki przypadek w kraju. Udział w zawodach zapowiedziało wielu kolarzy z zagranicy. Po raz kolejny uczestnicy wyścigów będą mogli się przekonać, że nizinna Wielkopolska ma tak ciekawe ukształtowanie terenu, że śmiało mogą się tutaj odbywać zawody w kolarstwie górskim. Początek zawodów - godz. 10:30 na Rynku w Gnieźnie. Organizatorzy zachęcają do podjęcia próby zmierzenia się z zawodnikami zaliczanymi do krajowej czołówki - gospodarze AGPol Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego w klasyfikacji generalnej Skandia Maraton Lang Team, a wiec największego cyklu maratonów MTB w Polsce, zajmują zaszczytne 3 miejsce.

Jest to już 4 i 5 edycja zawodów kolarskich organizowanych przez UKS Gnieźnieński Klub Kolarstwa Górskiego. Główny cel zawodów to popularyzacja różnych odmian kolarstwa i sportowego trybu życia. Zawody są organizowane przy finansowanym wparciu Starostwa Powiatowego.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki