BIPPiątek, 09.6.2023

„Przez życie z Wiarą Lecha”

„Przez życie z Wiarą Lecha”
Łącznie na terenie Wielkopolski zostanie obdarowanych kamizelkami 50.000 przedszkolaków. W akcję aktywnie włączają się lokalne samorządy. Na terenie powiatu inicjatywę „Wiary Lecha” patronatem objęli m.in. parlamentarzyści oraz starosta Krzysztof Ostrowski.

Wczoraj odblaskowe kamizelki, na których widnieje herb klubu Lech Poznań oraz logo stowarzyszenia „Wiara Lecha” zostały uroczyście wręczone przez przedstawiciela stowarzyszenia Andrzeja Rzyskiego oraz wicestarostę gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka przedszkolakom z Trzemeszna, Niechanowa, Żydowa i Czerniejewa.

Jak podkreśla Andrzej Rzyski, akcja ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Wielkopolski, a przez fakt, iż na kamizelkach są emblematy Lecha Poznań również zainteresować przedszkolaków piłką nożną i klubem.

Wicestarosta Dariusz Pilak z dużym entuzjazmem wspiera inicjatywę stowarzyszenia. – Jest to bardzo cenna inicjatywa, ponieważ z jednej strony wpływa na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych, z drugiej popularyzuje sport, który jak wiadomo jest niezbędny do prawidłowego rozwoju organizmu. Dlatego samorząd powiatowy wsparł akcję, dofinansowując zakup kamizelek.

Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza organizowana przez stowarzyszenie na taką skalę akcja. Do najciekawszych inicjatyw „Wiary Lecha” zaliczyć można: dbanie o groby powstańców wielkopolskich, pomoc w organizacji imprez charytatywnych Fundacji „Mam Marzenie”, które odbywają się na stadionie z okazji Dnia Dziecka oraz przekazanie bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci przebywających w szpitalach, domach dziecka, świetlicach socjoterapeutycznych. Andrzej Rzyski zaproponował także przedszkolakom zwiedzanie stadionu Lecha, co oczywiście spotkało się z wielkim zainteresowaniem.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki