BIPŚroda, 07.6.2023

Akademia Słońca

Akademia Słońca

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu 28 września (wtorek) o godzinie 18:00 w Centrum Kultury przy ul. Roosevelta 42.

Zamiana energii słonecznej na ciepło jest rozwiązaniem czystym i prostym, ponieważ słońce dostarcza nam jej w sposób nieprzerwany. Dzisiejsze technologie są na tyle zaawansowane, aby energia słoneczna mogła być dostępna dla każdego. Wykorzystaj tę czystą i odnawialną energię i ogranicz zużycie energii pozyskiwanej z paliw kopalnianych. Zadbaj o przyszłość Ziemi oraz swoich dzieci. Zasada jest prosta: kolektory znajdujące się na dachu, lub w pobliżu domu ogrzewają płyn solarny, który przepływając rurami dostarcza ciepło do zbiornika ciepłej wody użytkowej, wody grzewczej lub basenu. O tych podstawowych faktach wie coraz więcej Polaków, jednak nadal pojawiają się pytania związane z zastosowaniem kolektorów: jaki mają wpływ na środowisko? Co można zyskać stosując takie rozwiązania? Jak można sfinansować taką inwestycję? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć w trakcie bezpłatnych szkoleń organizowanych w ramach projektu AKADEMIA SŁOŃCA. Przez cały wrzesień 2010 r. GTT Synergy wraz z 15 powiatami i gminami będzie wprowadzało Wielkopolan w tajniki odnawialnych źródeł energii w sposób przystępny dla odbiorcy. Poza wykładami na temat OZE, analizą efektów stosowania kolektorów słonecznych i możliwością uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), zaprezentowany zostanie również film „Jak przebiega instalacja kolektorów słonecznych w domkach jednorodzinnych”, który zobrazuje kwestie montażu zestawów solarnych.

Szczegóły wszystkich terminów i lokalizacji szkoleń na stronie www.akademia-slonca.pl Na tej stronie już teraz można zadawać pytania organizatorom i usłyszeć odpowiedzi w trakcie szkolenia. Zapraszamy!drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki