BIPSobota, 10.6.2023

Gwiazdy Wielkopolskie w Niechanowie

Gwiazdy Wielkopolskie w Niechanowie
W jej ramach, podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych swoje projekty, realizowane z funduszy unijnych prezentowały: Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Powiat Gnieźnieński, firma Galmex 2 oraz Gabinet Fizjoterapeutyczny Ewy Gieburowskiej.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach beneficjenci prezentowali swoje projekty oraz dzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z funduszami europejskimi, w szczególności przygotowywania wniosków, niezbędnych załączników oraz zasad refundacji. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprezentowało projekt unijny dotyczący rezerwatów archeologicznych Początków Państwa Polskiego – Ostrów Lednicki, Giecz, Grzybowo, które chronią najcenniejsze zabytki z okresu tworzenia się państwa polskiego. Powiat Gnieźnieński promował projekt pt. „Zintegrowany system informacji wizualnej – szlaki i obiekty turystyczne w Powiecie Gnieźnieńskim”. W ramach projektu planuje się m.in. ustawienie tablic informacyjnych powiadamiających o jego turystycznych atrakcjach, walorach, obiektach, miejscach i szlakach. Firma Galmex przedstawiła innowacyjną technologię produkcji klamer i guzików, zakupioną również dzięki unijnemu dofinansowaniu, natomiast Gabinet fizjoterapeutyczny Ewy Gieburowskiej – nowoczesną aparaturę medyczną. Wszystkie prezentowane projekty to projekty współfinansowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2006 -2013.

Dorośli odwiedzający Miasteczko mogli uzyskać informację o warunkach i zasadach otrzymania dotacji z UE. Natomiast dzieci brały udział w licznych konkursach z nagrodami i zabawach, m.in. we wspólnym układaniu flagi Europy i odgadywaniu zagadek.

Do 30 września br. trwa również konkurs na Gwiazdę Wielkopolski, tj. najciekawszy projekt realizowany z WRPO. Wśród projektów zgłoszonych znajdują się również projekty z powiatu gnieźnieńskiego, w tym beneficjenci biorący udział w Miasteczku pełnym Gwiazd na Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Niechanowie w dniu 5 września. Na wybrane przedsięwzięcia można głosować za pośrednictwem strony: www.wrpo.wielkopolskie.pl

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki