BIPPiątek, 16.4.2021

Badanie profilaktyczne może uratować Twoje życie

Badanie profilaktyczne może uratować Twoje życie
Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Gdyby skorzystały z badań profilaktycznych, mogłyby żyć. Nawet jeśli badanie wykryje zmianę o charakterze guza nie musi to oznaczać raka. Spośród wszystkich guzków wykrywanych w piersi tylko około 10% okazuje się nowotworem złośliwym. Rak piersi wcześnie wykryty jest niemal całkowicie uleczalny.

Lokalne samorządy bardzo często podejmują różnego rodzaju działania, które mają na celu nie tylko zwiększenie świadomości mieszkańców o zagrożeniach wywołanych zbyt późnym wykryciem choroby, ale często także stwarzają możliwości skorzystania z bezpłatnego przeprowadzenia badań profilaktycznych.

Wczoraj, gnieźnieńskie starostwo wspólnie z wielkopolskim oddziałem NFZ, w ramach programu profilaktyki raka piersi finansowanego przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia, zorganizowało profilaktyczne badania mammograficzne. Z możliwości bezpłatnego badania skorzystało 85 mieszkanek powiatu gnieźnieńskiego.

Informujemy, że wyniki badań będzie można odebrać za ok. 3 tygodnie w Wydziale Ochrony Zdrowia starostwa powiatowego przy ul. Kościuszki 7 (pokój nr 1).

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych