BIPNiedziela, 04.6.2023

Powiat Gnieźnieński – najlepiej zarządzany w Polsce!

Powiat Gnieźnieński – najlepiej zarządzany w Polsce!
Celem organizowanego od czterech lat konkursu jest promocja samorządu terytorialnego w Polsce. – Jak państwo wiecie, liberałowie są zwolennikami małego rządu. Jednym ze sposobów, by rząd był mały jest to, by samorząd był duży – podkreślił, rozpoczynając uroczystość, prezydent Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski. – Lepiej rządzić się samemu, niż pozwalać sobą rządzić, zwłaszcza, że inni mają często mniejsze wyobrażenie o tym, czego potrzebujemy w naszych małych ojczyznach. Tam, gdzie mieszkamy, gdzie funkcjonujemy i tam, gdzie potrzebujemy się samorządzić. Życzę, byście się sami dobrze rządzili i aby to mogło trwać w przyszłości, życzę pomyślności w wyborach samorządowych – prezydent zwrócił się do laureatów.

W konkursie nagrodzone zostały cztery projekty i trzy jednostki samorządowe: najlepiej zarządzana gmina, najlepiej zarządzane miasto i najlepiej zarządzany powiat. Wśród powiatów zwyciężył Powiat Gnieźnieński. Jak podkreślili organizatorzy, jest to nie tylko nagroda dla jednostki, ale przede wszystkim dla osoby zarządzającej. W uzasadnieniu napisano:,Za wysoki poziom inwestycji, budowę i rozbudowę obiektów użyteczności publicznej, intensywną promocję regionu poprzez edukację i kulturę, profesjonalizację kadr, jasno określone cele, dynamiczny rozwój gminy poprzez przystosowanie planów zagospodarowania do możliwości inwestycyjnych’’.

Odbierając nagrodę starosta gnieźnieński Krzysztof Ostrowski podziękował organizatorom za promowanie innowacyjności wśród samorządów. – Jestem przedstawicielem lokalnego samorządu o nazwie ,,Ziemia Gnieźnieńska’’ i współpracuję zarówno z członkami PO, jak i PiS. Jak widać, w Gnieźnie udało się to, co nie udało się w Warszawie, a efekty tego są takie, jak państwo widzicie. Realizujemy projekty, które uznawane są za wzorcowe i nad którymi pracuje rząd – projekt pracy z uczniem zdolnym, czy projekt patriotyczny ,,Szlakiem martyrologii i kultury Polaków na Wschodzie’’ – zwrócił uwagę starosta, dodając, że ta nagroda, która jest wielkim wyróżnieniem, jest także dla wszystkich pracowników starostwa, którzy z wielkim zaangażowaniem pracują na rzecz powiatu.

Nagrodę za najlepiej zarządzaną gminę otrzymała gmina Stare Miasto, a za najlepiej zarządzane miasto – Miasto Poznań.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki