BIPPiątek, 02.6.2023

Targi Inwestycyjne „EXPO REAL” Monachium 2010

Targi Inwestycyjne „EXPO REAL” Monachium 2010

Tegoroczne targi były szczególne, ponieważ Polska była obok Niemiec jednym z największych wystawców. Po raz pierwszy w tym roku uczestniczyli w niemieckich targach inwestycyjnych: Powiat Gnieźnieński oraz Powiatowe Centrum Obsługi Inwestora wraz z innymi współwystawcami z Wielkopolski, wśród nich przedstawiciele: Miasta Gniezna, Śremu, Konina, Leszna, Jarocina, Kalisza, Szamotuł, Starego Miasta, Nowego Tomyśla, a także Wielkopolskie Stowarzyszenie Gmin przy Autostradzie A2. Uwagę potencjalnych inwestorów przykuwało hasło promocyjne nowo zbudowanego stoiska Urzędu Marszałkowskiego - "Authentic Great Poland" (,,Prawdziwa Wielkopolska\'\').

Wyjazd do Niemiec był możliwy dzięki współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego (www.umww.pl) i zorganizowany został w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Priorytet I Konkurencyjność Przedsiębiorstw, Działanie 1.5 Promocja regionalnej gospodarki, projekt kluczowy "Kompleksowa promocja gospodarki i inwestycji w Wielkopolsce".

Wielkopolskie stoisko cieszyło się szczególnym zainteresowaniem potencjalnych inwestorów, zwłaszcza z Niemiec i Szwajcarii. Na podstawie rozmów prowadzonych z inwestorami, wnioskować można, iż tereny inwestycyjne w Powiecie Gnieźnieńskim cieszą się niezwykłym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na swoją przystępną lokalizację oraz dobre połączenia komunikacyjne - bliskość do Poznańskiego Portu Lotniczego "Ławica" oraz powstającej autostrady A2.

Podczas targów nie zabrakło również prezentacji potencjalnych terenów i ofert nieruchomości przedstawionych w postaci przystępnych makiet. Swoje oferty w szczególności promowały w Monachium poszczególne landy niemieckie, niemniej jednak nie zabrakło również naszych słowiańskich sąsiadów takich jak Czechy i Słowacja a także Bośni i Chorwacji. Tradycyjnie woje przebogate stoiska ofertowe i makietowe posiadały: Holandia, Francja, Hiszpania, Rosja, a także Japonia.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki