BIPPoniedziałek, 05.6.2023

Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Naukową

Zaproszenie na Międzynarodową Konferencję Naukową

Prelegenci z Francji, Niemiec i Polski przedstawią uczestnikom konferencji, w cyklu trzech bloków tematycznych, następujące zagadnienia: Eksterminacja ludności w czasie II wojny światowej - problematyka ogólna, Eksterminacja a medycyna w obozach koncentracyjnych oraz Gnieźnieńskie wątki eksterminacji medycznej.

Konferencję honorowym patronatem objęli: Jego Eminencja ksiądz Arcybiskup Józef Kowalczyk, Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski oraz Jego Ekscelencja ksiądz Arcybiskup Henryk Józef Muszyński, Prymas Senior.

Warto podkreślić, że konferencja będzie już trzecim projektem realizowanym w 2010 roku przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie w ramach zadania "Promowanie odkrytych i nie odkrytych miejsc pamięci narodowej na terenie powiatu gnieźnieńskiego". W maju br. z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Parku Miejskim im. Władysława Andersa w Gnieźnie został postawiony obelisk poświęcony gnieźnieńskim policjantom bestialsko zamordowanym przez NKWD w Twerze w 1940 roku, natomiast we wrześniu archeolodzy z Muzeum Martyrologicznego w Żabikowie, w lasach otaczających Wierzyce poszukiwali miejsc, w których mogłyby się znajdować zbiorowe mogiły zamordowanych w okresie II wojny światowej pacjentów Szpitala Psychiatrycznego "Dziekanka".

Szczegółowy program konferencji do pobrania poniżej:

  • program konferencji

    drukuj:
    udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki