BIPPiątek, 02.6.2023

Wymieńmy się i dodajmy dzieciom skrzydła !

Wymieńmy się i dodajmy dzieciom skrzydła !
1 grudnia 2010 r. dobiega końca okres wymiany pieniędzy sprzed denominacji. Po tym dniu banknoty i monety sprzed 1995 r. ostatecznie stracą swoją wartość i będą jedynie pamiątką. Zanim jednak tak się stanie, można je wymienić na nowe złote w oddziałach okręgowych Narodowego Banku Polskiego i w kasach banków krajowych lub - włączając się w akcję NBP i Caritas Polska - dobrowolnie pomóc najuboższym uczniom w Polsce.

Zgromadzone przez Caritas pieniądze, Narodowy Bank Polski wymieni na nowe złote – tłumaczy Ks. Krzysztof Stawski, z-ca dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. - Uzyskana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na opiekę nad dziećmi, w ramach prowadzonego przez Caritas programu „Skrzydła”. Program Skrzydła został stworzony dla najuboższych dzieci. Fundusze zgromadzone na koncie, w ramach tego programu przeznaczane są na konkretne zakupy dla najuboższych dzieci, między innymi książki, zeszyty ciepłą odzież, czy też refundację obiadów – tłumaczy ks. dyrektor. I dodaje - Każda wpłata, to skrzydła dla konkretnego dziecka.

W ramach programu Skrzydła Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w 2010 roku obejmowała 25 dzieci. W ramach tego programu miały one m.in. dofinansowane zakupy ciepłej odzieży, zakup materiałów szkolnych czy też sfinansowane wyjazdy wakacyjne.

Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej przyjmuje stare pieniądze w biurze, w Gnieźnie, na osiedlu Orła Białego 20, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7-15. Zbiórka starych pieniędzy prowadzona jest też na terenie parafii przez Parafialne Zespoły Caritas.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki