BIPPiątek, 09.6.2023

Wicestarosta Gnieźnieński Andrzej Bilski nie żyje

Miał 47 lat, żonę i dwoje dorosłych dzieci. Z wykształcenia był technikiem rolnictwa. Prze całe życie bliskie były mu sprawy rolnicze. Wspólnie z synem prowadził gospodarstwo rolne w Kłecku W latach 1993 - 1996 aktywnie uczestniczył w reaktywowaniu Izb Rolniczych. Od dziewięciu lat piastował funkcję prezydenta Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Był członkiem grupy roboczej pilotażowego programu licencjonowanego składowania zbóż przy Fundacji Infrastruktury Rynku Rolnego. W 1995 roku w Stanach Zjednoczonych odbył szkolenie w zakresie marketingu i zarządzania w rolnictwie.

W roku 1998 był jednym ze współzałożycieli i liderów Zrzeszenia Producentów Upraw Ogrodowych „Polanie"- jednej z najlepszych w Wielkopolsce grup producenckich.

Mocno angażował się w sprawy związane ze spółdzielczością. Był wieloletnim członkiem Zarządu Banku Spółdzielczego w Kłecku. Był również jednym z założycieli Spółdzielni Rolników w Kłecku.

W latach 80. jako działacz „Solidarności" opowiadał się za przeprowadzeniem przemian w kraju.

Od 1998 roku był prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Gnieźnie. Swoim doświadczeniem wspomagał działalność wojewódzkiego PSL jako członek Zarządu oraz delegat do Krajowej Rady PSL.

Od 1999 roku, czyli od momentu powstania powiatów był Radnym I i II kadencji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. W I kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rolnictwa, a od 19 listopada 2002 roku pełnił funkcję Wicestarosty Gnieźnieńskiego. W swojej działalności dał się poznać jako sumienny samorządowiec.

Oprócz pracy społecznej w wolnych chwilach poświęcał czas swoim zainteresowaniom. Lubił wędkować. Swoją pracą aktywnie wspierał klub sportowy „Lechita" w Kłecku.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki