BIPPiątek, 02.6.2023

Podsumowanie działalności Centrum Kultury „Scena to dziwna” w 2010 roku.

Podsumowanie działalności Centrum Kultury „Scena to dziwna” w 2010 roku.
W 2010 roku dokończony został remont sali widowiskowej oraz pomieszczeń po „stołówce”, które przekształcono w pracownię plastyczną. W eSTeDe powstało także profesjonalne studio nagrań. W marcu ruszyła modernizacja i remonty wokół eSTeDe. Dzięki nim budynek placówki został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, które na co dzień korzystają z bogatej oferty Centrum. 21 czerwca oficjalnie został otwarty Ogród Wyobraźni. Odnowiono również amfiteatr.

Działalność merytoryczna eSTeDe opiera się na kilku stałych punktach programowych. W minionym roku pracownicy Centrum Kultury starali się wysublimować ofertę placówki obserwując zapotrzebowanie na organizowane dotychczas wydarzenia. Jesteśmy świadomi, że ilość odbiorców świadczy o potencjale imprezy i zapotrzebowaniu na nią. W ten właśnie sposób przygotowujemy naszą ofertę aby każdy z mieszkańców powiatu chciał z niej korzystać na co dzień – wyjaśnia dyrektor eSTeDe Grzegorz Reszko.

W czasie niedługiej działalności eSTeDe zorganizowało wiele imprez dla mieszkańców miasta i powiatu, z których część ma charakter cykliczny jak:
  • Festiwal Wyobraźni, Murale, Scena po drodze, Koncerty pod Lupą, Babska Szafa, Święto Przyjaciół, WOŚP, Urodziny Jacka Kaczmarskiego i Przegląd Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Poszukiwania”, „Czytanki z naszej bajki”, cykl koncertów hip – hopowych „Oczmi Rapu”, obchody Święta Niepodległości, upamiętnianie Rocznicy Wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Granie dla Tybetu, Mityng Teatralny, Can Did Audiovisual Festiwal, Iffa Miting, Światowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych, Air Show, Światowy dzień Książki i Praw Autorskich, Dzień Dziecka czy Polska Akademia Gitary.
Jak podkreśla Grzegorz Reszko, Centrum jest otwarte na różnego rodzaju działania niosące pozytywny przekaz i wartości dlatego oferta eSTeDe jest bardzo różnorodna.

W ramach takich imprez do Gniezna zaproszono wielu znanych i cenionych artystów:
  • Agnieszkę Duczmal i Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia, Gabriela Bianco, Łukasza Kuropaczewskiego, Susane Prieto i Alexisa Muzurakis w towarzystwie orkiestry kameralnej AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia, Jacka Kleyffa i Orkiestrę Na Zdrowie, Teatr Klinika Lalek, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Niepotrzebny – czyli Katarzyna Michalska i Marcel Wiercichowski, młodą cenioną aktorkę Alinę Czyżewską, Dariusza Paczkowskiego z „Trzeciej Fali”, DubSka, Jaffia Namuel, CGB, Kwartet ProForma, Acid Drinkers i wielu innych.
Centrum Kultury eSTeDe pracuje z różnymi środowiskami oraz współpracuje z ludźmi zaangażowanymi w szerzenie kultury i świadomości kulturalnej wśród społeczności lokalnej, jak:
  • gnieźnieńscy koordynatorzy akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Konfraternia Teatralna, 3 fala, organizacje takie jak Nigdy Więcej, Ratuj Tybet, Inna Przestrzeń, Stowarzyszenie Dom i Pomocna Przystań, Porkom, Stowarzyszenie „Maki”, miejskie świetlice środowiskowe i świetlica „Dzieci z Chmur”, Dom Dziecka, Zakład Karny w Gębarzewie, Ponte Art, Szkoła Tańca Balance, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, GWSHM Milenium, WOŚP, Gnieźnieński Chór Mieszany Metrum, Miłośnicy Gnieźnieńskiej Kolejki Wąskotorowej, Wydział Usług społecznych Urzędu Miasta, Gnieźnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Kolegium Europejskie, Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych, Szajse Records, Tra Brygada. Włączamy się również w działalność charytatywną robiąc zbiórki dla powodzian i rodzin potrzebujących a także angażując się wolontaryjnie w WOŚP.
Serdecznie zachęcamy mieszkańców Gniezna i powiatu, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe, do korzystania z oferty codziennej scen i sekcji oraz warsztatów weekendowych. W ofercie eSTeDe znaleźć można zajęcia taneczne, plastyczne, muzyczne, fotograficzne, teatralne oraz zajęcia integracyjne dla osób niepełnosprawnych.

Więcej o ofercie eSTeDe na stronie internetowej www.scenatodziwna.eu
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki