BIPPoniedziałek, 05.6.2023

„Ekoludek na szóstkę”

„Ekoludek na szóstkę”
Konkurs został zorganizowany przez Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” mieszczący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Idea konkursu opiera się na kształtowaniu odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, rozwijaniu wyobraźni i rozbudzaniu zainteresowań przyrodniczych. Konkurs z roku na rok cieszy się dużym zainteresowaniem i spotyka się z aprobatą wśród placówek oświatowych o czym świadczy 96 prac plastycznych nadesłanych z 8 placówek: SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW nr 1 z Gniezna, SOSW z Kłecka, ZSS im. J. Korczaka z Gniezna, WTZ z Kłecka, WTZ z Gniezna oraz po raz pierwszy z powiatów sąsiednich - SOSW ze Słupcy i ZSS z Wrześni. Wszystkie prace zachwycały nie tylko ciekawym ujęciem tematu, wysokimi walorami dydaktycznymi czy estetycznymi, ale wykazały duże zaangażowanie uczestników i opiekunów w konkurs.

Po wnikliwych obradach komisja konkursowa przyznała:
 1. 3 nagrody główne
  I miejsce: Patryk Menes ZSS Września
  II miejsce: Damian Bartczak ZSS Września
  III miejsce: Paulina Kozłowska SP 14 SOSW nr 2 Gniezno

 2. 4 nagrody specjalne
  - od Przewodniczącego Komisji dla Krzysztofa Madajewskiego
  - od Dyrektora SOSW nr 1 w Gnieźnie dla Dawida Gizickiego
  - od członka Komisji P. Ewy Menz dla Wojciecha Soboty
  - od Komisji dla Pani Barbary Woźniak za walory dydaktyczne pracy Igora Wróblewskiego.

Ze względu na umiejętność przekazania nabytych wiadomości oraz wyrażanie uczuć w różnych formach ekspresji upominki otrzymali wszyscy ekologiczni artyści biorący udział w konkursie.

Starosta Gnieźnieński Dariusz Pilak pogratulował uczestnikom pomysłowości i podziękował za barwną oprawę, inscenizację oraz projekty plastyczne. „Jeżeli jesteśmy nastawieni do przyrody pozytywnie i działamy na jej rzecz szanując ją, to ona odpłaca się wielokrotnie człowiekowi dając z siebie bardzo wiele cennych momentów, sytuacji, które pozwalają nam funkcjonować” – podkreślił Starosta.

Uroczystość wzbogaciły Eko-prezentacje sceniczne. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego ze Słupcy wystąpili z repertuarem pt.: „Czysta woda zdrowia doda”. Dzieci ze SOSW nr 1 ukazały jak ważna jest troska o lasy w przedstawieniu pt. „Las chroni nas - my chrońmy las”. Wiadomości przyrodnicze „Z ostatniej chwili” zaprezentowali wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gniezna, a uczniowie ze SOSW nr 2 opowiedzieli „O tym, jak fabryka mała okolice zatruć chciała”. Eko-prezentacje sceniczne zakończyła piosenka „Fajny Chłop” wykonana przez SOSW Kłecko.

Program uroczystości obejmował także zwiedzanie galerii prac. Jak w latach ubiegłych mieszkańcy Gniezna i okolic będą mogli zwiedzić wystawkę pokonkursową prac. W tym roku taka ekspozycja będzie przygotowana w Bibliotece Publicznej w Gnieźnie.

Uczestnicy po wystąpieniach, z uśmiechem na twarzy, tradycyjnie udali się na zasłużony Eko-poczęstunek i zapewniali, że w wiosennym nastroju będą czekać na kolejną edycję.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki