BIPPiątek, 02.6.2023

Odsłona ostatniej grupy uczestników konkursu: Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości

Odsłona ostatniej grupy uczestników konkursu: Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości
Wyróżnione przedsiębiorstwa m. in.: inwestują we własny rozwój, tworzą miejsca pracy, sumiennie regulują wszelkie należności, nie naruszają obowiązujących norm i przepisów oraz stosują zasady etyki i uczciwej konkurencji. Dziś prezentujemy ostatnią grupę firm – laureatów.
 1. Petro – Trans s. c. Łukasz Leszczyński, Tomasz Leszczyński – laureat w kategorii: Debiut gospodarczy

  ul. Gdańska 126
  62-200 Gniezno
  tel.: (061) 426-73-17
  0-721-295-546
  p161@stacje.lotospaliwa.pl

  Oficjalne otwarcie stacji paliw prowadzonej przez firmę Petro – Trans miało miejsce w 2010 roku. Głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż detaliczna paliw płynnych oraz gazowych LPG. Poza stacją paliw, w skład obiektu zlokalizowanego w Gnieźnie przy ulicy Gdańskiej 126, przy drodze krajowej nr 5 wchodzi również sklep wielobranżowy i bar, myjnia bezdotykowa dwustanowiskowa, odkurzacz, kompresor oraz parking dla samochodów osobowych i ciężarowych o powierzchni 3000m2. Celem firmy, funkcjonującej w ramach sieci stacji paliw LOTOS, jest dążenie do tego, by być jak najlepiej ocenianą pod względem jakości oferowanych produktów naftowych, obsługi klienta oraz profesjonalnego zarządzania. Działania mające przyczynić się do zaspokojenia wszelkich potrzeb klientów, a tym samym wzrostu efektywności stacji oraz umacniania jej wizerunku jako nowoczesnej i rozwijającej się, są realizowane w sposób odpowiedzialny wobec społeczeństwa, przyjazny dla środowiska naturalnego oraz zgodny z polityką bezpieczeństwa energetycznego.

 2. Twoja Przestrzeń Paulina Andrzejewska – laureat w kategorii: Mikroprzedsiębiorstwo

  Kalina, os. Słoneczne 36
  62-200 Gniezno
  tel.: (061) 425-70-33
  0-601-053-568
  fax: (061) 425-70-33
  my-szka@o2.pl

  „Twoja Przestrzeń” to młoda firma, która rozpoczęła działalność w 2009 roku i zajmuje się projektowaniem wnętrz i terenów zielonych. Właścicielska – Pani Paulina Andrzejewska, po ukończeniu odpowiednich kursów otworzyła firmę swoich marzeń i aktualnie prowadzi działalność samodzielnie, projektując wnętrza budynków mieszkalnych, lokali użytku publicznego oraz przestrzeń wokół nich. W przyszłości planuje otworzenie większego biura projektowego oraz zatrudnienie dodatkowych osób. Pani Paulina Andrzejewska to osoba przedsiębiorcza – oprócz świadczenia usług jako projektant wnętrz i terenów zielonych, prowadzi również działalność handlową, która opiera się na detalicznej i hurtowej sprzedaży drobiu na terenie Gniezna.

 3. Rzeźnictwo i Wędliniarstwo Leszek Michalak – laureat w kategorii: Lider ekologii

  ul. Orzeszkowej 17
  62-250 Czerniejewo
  tel.: (061) 427-31-96
  fax: (061) 427-31-96
  masarniaczerniejewo@wp.pl

  Firma „Rzeźnictwo i Wędliniarstwo” działa na rynku od 1991 roku i aktualnie zatrudnia 24 osoby. Oferuje wyroby najwyższej jakości posiadające wszelkie niezbędne świadectwa, w tym m.in. certyfikat unijny, który umożliwia handel towarami pochodzenia zwierzęcego na terenie Unii Europejskiej. Przez 20 lat funkcjonowania, właściciel – Pan Leszek Michalak, podejmował szereg działań inwestycyjnych, m.in.: kilkakrotnie rozbudowywał masarnie, a na przestrzeni ostatnich trzech lat całkowicie wymienił park maszynowy, co w konsekwencji przyczyniło się do wprowadzenia do procesu produkcji nowych, innowacyjnych technologii. Zakład dba również o środowisko naturalne – korzysta tylko z gazu ziemnego, a poprzez zamontowane na dachu solary słoneczne uzyskuje energie niezbędną do podgrzewania wody. Ponadto, w firmie został wprowadzony system HCCP, który nadzoruje wszelkie praktyki związane z higieną produktu. Czerniejewska masarnia to znany na lokalnym i regionalnym rynku zakład – w 2005 roku firma „Rzeźnictwo i Wędliniarstwo” zajęła I-sze miejsce w III edycji konkursu: „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości” w kategorii: Rzemiosło.

 4. Firma „Auto Sanok” – laureat w kategorii: Inwestor

  Jankowo Dolne 48A
  62-200 Gniezno
  tel.: 0-509-800-065
  fax: (061) 427-12-56
  kamilasanok@wp.pl
  www.autosanok.pl


  „Auto Sanok” od ponad dwudziestu lat aktywnie działa w branży motoryzacyjnej w powiecie gnieźnieńskim. Przez dwie dekady istnienia, stawiając na nieustanny rozwój swoich usług, firma zdobyła wielu wiernych klientów, dzięki czemu może trafniej odpowiadać na ich potrzeby oraz jest postrzegana jako solidne i godne zaufania przedsiębiorstwo. Zakres świadczonych usług obejmuje przede wszystkim sprzedaż i serwisowanie samochodów. Natomiast w 2010 roku został oddany do użytku nowy dział blacharsko – lakiernicze, w którym zatrudnienie znalazło 10 osób. Auto Sanok jest dwukrotnym laureatem konkursu „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”: w III edycji został wyróżniony w kategorii: Usługi dla mieszkańców, a w V edycji – w kategorii: Małe przedsiębiorstwo. Firma posiada branżowe certyfikaty, a także angażuje się społecznie udzielając wsparcia lokalnym placówkom oświatowym i kulturalnym.

 5. Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno – Menedżerska „Milenium” – laureat w kategorii: Innowator

  ul. Pstrowskiego 3a
  62-200 Gniezno
  tel.: (061) 425-75-70
  fax: (061) 425-53-54
  gniezno@milenium.edu.pl
  www.milenium.edu.pl

  Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno – Menedżerska “Milenium” to największa uczelnia w powiecie gnieźnieńskim, której mury opuściło już blisko dwa tysiące absolwentów studiów licencjackich i prawie cztery tysiące absolwentów menedżerskich i nauczycielskich studiów podyplomowych. W celu zagwarantowania sprawnej obsługi studentów, wykładowców, pracowników i innych podmiotów współpracujących z uczelnią, szkoła już w 2003 roku zaczęła opracowywać autorskie programy, których efektem jest m. in. najbardziej rozbudowana wśród polskich szkół wyższych platforma eStudent. Pozwala ona każdemu studentowi, w dowolnym miejscu i czasie, zapoznać się z informacjami dotyczącymi życia akademickiego. Innowacyjne rozwiązania zostały przygotowane również dla kandydatów na studia – od kilku lat funkcjonuje rekrutacja elektroniczna, natomiast „w ręce” wykładowców został oddany panel umożliwiający sprawne i bezpieczne komunikowanie się ze studentami, w tym zamieszczanie materiałów dydaktycznych. Inne, już wdrożone, innowacyjne rozwiązania dotyczą m. in. obsługi finansów uczelni i systemu bibliotecznego. Obecnie uczelnia jest w trakcie wdrażania kolejnych przedsięwzięć: elektronicznego protokołu ocen oraz płatności za studia on-line, a także kończy budowę nowoczesnych laboratoriów komputerowych.

Uroczysta prezentacja laureatów konkursu wraz z przyznaniem nagród odbędzie się na Gali w dniu 20 maja br. o godz. 18.00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie, przy ul. Kostrzewskiego 3. Bezpośrednio po gali odbędzie się Bal Laureatów VI edycji konkursu. Pierwszeństwo udziału w balu zostało zastrzeżone dla gości laureatów. Mimo to istnieje możliwość zakupienia zaproszeń na bal. Kontakt w tej sprawie z sekretariatem konkursu: Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, ul. Jana Pawła II 9/10, tel./fax. +48 61 426 17 68; e-mail: gospodarka@powiat-gniezno.pl.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki