BIPŚroda, 31.5.2023

Bezpłatna diagnostyka mammograficzna

Bezpłatna diagnostyka mammograficzna
Do przeprowadzenia badań z programów profilaktycznych na podstawie umowy z Wielkopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ została wytypowana firma: Centrum Św. Jerzego sp. z o.o. 60-476 Poznań, ul. Jasielska 14.

Kobiety z przedziału wiekowego 50 – 69 lat ( roczniki od 1942 do 1961 ), które nie odbywały tego typu badań w ciągu ostatnich 2 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, w ramach programu profilaktyki raka piersi. Przepraszamy panie z przedziału wiekowego rocznikowo wcześniejszego i późniejszego, że nie mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych, ale NFZ pokrywa koszty badań pań w powyżej podanym przedziale wiekowym.

Wyniki badań mammograficznych zainteresowani otrzymują po ok. 21 dniach od daty badania. Wyniki będą do odbioru w Wydziale Ochrony Zdrowia przy ul. Jana Pawła II 9/10, w Informacji – Stanowisko Wydziału Ochrony Zdrowia, tel. 424 66 11.

Osoby zainteresowane badaniem mogą się rejestrować od 06 czerwca na konkretną godzinę, ( od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 18:00 ), telefonicznie pod nr (061) 844 27 27. Istnieje możliwość rejestracji w dniu badania, w ambulansie o ile będą wolne miejsca na liście.

Odpłatność dla osób nie spełniających kryteriów wiekowych wynosi 80 zł. – wymagane skierowanie lub informacja o braku przeciwwskazań do przeprowadzenia badania, od lekarza rodzinnego lub specjalisty.

Anna Krajewska
p.o. Dyrektor
Wydziału Ochrony Zdrowia

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki