BIPPiątek, 09.6.2023

Podsumowanie grantu edukacyjnego w ZSEO

 Podsumowanie grantu edukacyjnego w ZSEO
Projekt został sfinansowany w ramach grantu edukacyjnego Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i był skierowany do młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnzajalnych nr 4 w Gnieźnie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Gnieźnie.

W ramach projektu zrealizowano kilka inicjatyw, skierowanych głównie do uczniów i jednocześnie z ich aktywnym udziałem. Inauguracja w/w przedsięwzięcia miała miejsce w październiku 2011r. podczas pobytu w Skorzęcinie. Wyjazd miał charakter cyklu warsztatów poświęconych tematyce praw konsumenta i jednocześnie integrował grupę 30 uczniów z dwóch różnych szkół.

Ponadto, w ciągu trwającego roku szkolnego, uczniowie należący do Koła Młodego Konsumenta, ale również wszyscy ci, których interesują zagadnienia dotyczące praw konsumentów, brali udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z tej dziedziny, m.in.: Panią Renatę Bobrowską-Paszczak oraz nauczycieli ZSEO i ZSP nr 4.

31 maja 2011 roku realizacja projektu dobiegła końca. Z tej okazji w auli Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych odbyła się uroczysta gala, podczas której wystąpili uczniowie należący do Koła Młodego Konsumenta i w sposób humorystyczny przedstawili zagadnienia związane z prawami konsumentów w Polsce.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili: Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie Pani Aleksandra Kuźniak, Powiatowy Rzecznik Konsumentów Pani Renata Bobrowska-Paszczak, Prezes Federacji Konsumentów w Gnieźnie Pan Waldemar Serocki, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 Pan Dariusz Banicki, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych Pan Sławomir Wierzelewski, , Kierownik Szkolenia Praktycznego ZSEO Pani Teresa Niewiadomska.

Projekt nie miałby szans na powodzenie, gdyby nie pozyskane środki w ramach grantu edukacyjnego. W związku z tym na ręce Pani Dyrektor Aleksandry Kuźniak wręczono podziękowania za umożliwienie realizacji projektu Edukacja Konsumencka.

W trakcie realizacji projektu, w ZSEO oraz ZSP nr 4, przeprowadzono głosowanie na najlepszy sklep w Gnieźnie (pod kątem asortymentu, wystroju i obsługi). Swoje głosy oddawali uczniowie obu szkół. W wyniku głosowania wyłoniono zwycięzców: w kategorii asortyment i obsługa zwycięzcą została „Biedronka”, natomiast w kategorii wystroju zwyciężył sklep „Jagoda Sam”. Podczas uroczystości podsumowania projektu Pani Dyrektor Aleksandra Kuźniak wręczyła przedstawicielom sklepów wyróżnienia.

Ponadto, drobne upominki otrzymali także uczniowie najbardziej zaangażowani w realizację projektu i wszystkich inicjatyw z nim związanych. Po uroczystej gali zaproszono gości na drobny poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli koordynujących Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Gnieźnie.


drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki