BIPPiątek, 02.6.2023

Dożynki powiatowe - przygotowania

Dożynki powiatowe - przygotowania
Szczególną w nich rolę, odgrywają Starostowie dożynkowi, którzy są przedstawicielami wszystkich rolników.

Honor Starościny dożynek pełnić będzie Małgorzata Staszczak.
Pani Małgorzata Staszczak wraz z mężem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o obszarze 633 ha o profilu roślinnym, osiągając wysokie plony zbóż, buraków cukrowych, rzepaku i kukurydzy na ziarno. W gospodarstwie prowadzona jest także hodowla koni sportowych. Pani Małgorzata wraz z mężem zajmuje się działalnością gospodarczą w zakresie handlu materiałami budowlanymi, opałem i środkami do produkcji rolniczej w Kiszkowie, Biskupicach i Kostrzynie. Pani Małgorzata od wielu lat wspiera działalność "Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym" w Kiszkowie.

Starostą dożynkowym będzie Jerzy Stube.
Od 25 lat Jerzy Stube z żoną Barbarą prowadzą gospodarstwo rolne w miejscowości Trzemżal. Mają dwoje dzieci, córkę Katarzynę i syna Mariusza. Powierzchnia gospodarstwa wynosi 64 ha. Na areale 9 ha prowadzona jest uprawa buraka cukrowego. Pozostałe uprawy stanowią bazę paszową dla trzody chlewnej. W przeciągu ostatniego roku, produkcja świń uległa podwojeniu. Aktualnie stado podstawowe składa się z 86 loch krzyżówkowych, ras Wielka Biała Polska i Polska Biała Zwisłoucha. Jako materiał ojcowski użytkuje się rasy świń Duroc. Od jednej matki odchowuje się 19 prosiąt w roku, które tuczone są w budynku głębokościółkowym, wyposażonym w automatyczny system karmienia i wentylacji. Park maszynowy został zmodernizowany przy wsparciu z funduszy unijnych.

Z całą pewnością można stwierdzić, ze czas dożynkowy będzie szczególnym, w którym podziękujemy rolnikom za trud i wysiłek całorocznej pracy, za zebrane plony, umiłowanie ziemi oraz pielęgnowanie tradycji. Oprócz obfitych zbiorów należy życzyć uczestnikom Święta Plonów dobrej pogody i pomyślności w realizacji życiowych planów.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki