BIPCzwartek, 08.6.2023

Polska Akademia Gitary - Tribute to Jimi Hendrix

Polska Akademia Gitary - Tribute to Jimi Hendrix
Płyta tego artysty „Psychedelic – Music of Jimi Hendrix” została określona przez recenzentów muzycznych jako jedna z najciekawszych interpretacji muzyki Jimego Hendrixa – symbolu rewolucji w grze na gitarze. Jarek Śmietana Band i Z-Star podczas koncertu wykonają największy przeboje Hendrixa, odwołując się do oryginalnych wartości gitarowej stylistyki Mistrza, jednocześnie nadając im zupełnie nowe brzmienie, wynikające z silnych, muzycznych osobowości biorących udział w koncercie.

Powiedzieć o Jarku Śmietanie, że jest muzykiem jazzowym, gitarzystą i kompozytorem, to znaczy powiedzieć niecałą prawdę, bo artysta ten pisze także utwory dla muzyków grających dotąd tylko muzykę klasyczną, komponuje także na potrzeby baletu, teatru i filmu. Z-Star to już ugruntowana gwiazda europejskiej wokalistyki, rodem z Trynidadu, urodzona i mieszkająca w Londynie, laureatka British Awards, oklaskiwana na wielu koncertach na świecie.

Dotychczasowe koncerty były dużym sukcesem, z fantastyczną muzyką i psychodelicznym, fenomenalnym show Z-Star - kończyły się frenetycznymi brawami wiwatującej publiczności.

Wstęp na koncert w Gnieźnie jest bezpłatny, lecz za okazaniem zaproszeń, które można odbierać w Centrum Kultury eSTeDe już od 10 sierpnia w godz. 8:00-18:00.

Koncert odbędzie się 27 sierpnia w amfiteatrze CK eSTeDe o godz. 20.00.

Natomiast 28 sierpnia, w niedzielę zachęcamy do udziału w Happeningu Gitarowym, który poprowadzi Jarek Śmietana i Z – Star. Happening odbędzie się na schodach poznańskiego ratusza o godz. 11.45.

Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się na stronie www.akademiagitary.pl i z własną gitarą wybrać się we wskazane miejsce. W czasie happeningu uczestnicy zagrają z Jarkiem Śmietaną znany wszystkim utwór Tadeusza Nalepy „Kiedy byłem małym chłopcem…”. Co więcej rejestrując się, będzie można wygrać darmowy bilet na koncert Tribute to Jimi Hendrix również 28 sierpnia w Poznaniu.

Zapraszamy!
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki