BIPŚroda, 07.6.2023

Akademia Słońca w Gnieźnie

Akademia Słońca w Gnieźnie
Starostwo Powiatowe zaprasza wszystkich mieszkańców, których interesuje tematyka solarna, do udziału w bezpłatnym szkoleniu w dniu: 18.10.2011r. o godzinie 12:30 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Projekt AKADEMIA SŁOŃCA będzie częścią konferencji organizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa z Polskim Klubem Ekologicznym - Okręg Wielkopolski - Koło w Gnieźnie i Polskim Zrzeszeniem Inżynierów i Techników Sanitarnych – Oddział Wielkopolski – Delegatura w Gnieźnie dotyczącej ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII.

Zamiana energii słonecznej na ciepło jest rozwiązaniem czystym i prostym, ponieważ słońce dostarcza nam jej w sposób nieprzerwany. Dzisiejsze technologie są na tyle zaawansowane, aby energia słoneczna mogła być dostępna dla każdego. Wykorzystaj tę czystą i odnawialną energię i ogranicz zużycie energii pozyskiwanej z paliw kopalnianych. Zadbaj o przyszłość Ziemi oraz swoich dzieci. Zasada jest prosta: kolektory znajdujące się na dachu lub w pobliżu domu ogrzewają płyn solarny, który przepływając rurami dostarcza ciepło do zbiornika ciepłej wody użytkowej, wody grzewczej lub basenu. O tych podstawowych faktach wie coraz więcej Polaków, jednak nadal pojawiają się pytania związane z zastosowaniem kolektorów: jaki mają wpływ na środowisko? Co można zyskać stosując takie rozwiązania? Jak można sfinansować taką inwestycję? Odpowiedzi na te pytania będzie można usłyszeć w trakcie bezpłatnych szkoleń organizowanych w ramach projektu AKADEMIA SŁOŃCA. Przez cały wrzesień i październik 2011 r. na terenie 20 powiatów wielkopolskich mieszkańcy naszego województwa będą mogli dowiedzieć się więcej o odnawialnych źródeł energii w sposób przystępny dla odbiorcy.

Z założenia spotkania będą odbywały się w miejscach znanych i popularnych w danej miejscowości i będą trwały ok. 2 godziny. Poza wykładami na temat OZE, analizą efektów stosowania kolektorów słonecznych i możliwością uzyskania dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), zaprezentowany zostanie również film „Jak przebiega instalacja kolektorów słonecznych w domkach jednorodzinnych”, który zobrazuje kwestie montażu zestawów solarnych.

Ponadto przewidziany jest konkurs fotograficzny dla Wielkopolskich uczniów z cennymi nagrodami. Tematem konkursu są Odnawialne Źródła Energi!

Szczegóły wszystkich terminów i lokalizacji szkoleń oraz konkursu fotograficznego na stronie www.akademia-slonca.pl

Na tej stronie już teraz można zadawać pytania Organizatorom i usłyszeć odpowiedzi w trakcie szkolenia. Zapraszamy!
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki