BIPPiątek, 02.6.2023

Starostwo przekazało strażakom ochotnikom nowe mundury bojowe

Strażacy to ludzie wyjątkowi, zawsze pomagają bezinteresownie. Teraz, gdy sytuacja w kraju jest trudna, również odgrywają swoją ogromną rolę, chociażby w ratownictwie medycznym.

Dzisiaj starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński przekazał 17 jednostkom ochotniczej straży pożarnej nowoczesne mundury na łączną kwotę 50 tys. złotych. To sprzęt wysokiej klasy, który zapewnia bezpieczeństwo tym, którzy narażają swoje życie. Nowe bojowe mundury otrzymali druhowie ze: Zdziechowy, Strzyżewa Smykowego, Skorzęcina, Kłecka, Łubowa, Witkowa, Kruchowa, Czerniejewa, Kiszkowa, Lednogóry, Trzemeszna, Mieleszyna, Modliszewa, Żydowa, Mielna, Rybna Wielkiego i Niechanowa. W przekazaniu sprzętu, oprócz przedstawicieli starostwa w osobach radnych Jacka Kowalskiego i Marka Gotowały oraz dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Macieja Szczepańskiego brał też udział Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie bryg. Mariusz Dębski.

Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński podczas uroczystego przekazania wyposażenia podkreślił jak bardzo ważną społeczną rolę pełnią strażacy ochotnicy:

Wasza postawa jest godna podziwu i poszanowania. Świadomość że, w razie nieprzewidzianego zagrożenia, jak: pożar, klęska żywiołowa, jest ktoś, kto przybędzie z profesjonalną pomocą, daje nam poczucie bezpieczeństwa. Nie byłoby takiej możliwości, gdyby nie decyzja radnych powiatu gnieźnieńskiego, którzy zabezpieczyli w budżecie na 2021 rok kwotę 50 tysięcy złotych z przeznaczeniem na kupno i wyposażenie kilkunastu jednostek OSP na terenie powiatu w nowe profesjonalne mundury pożarnicze i hełmy – podsumował starosta P. Gruszczyński.

W przyszłym roku planowane jest wsparcie powiatowych jednostek OSP kwotą 70 tys. złotych. Dzięki środkom finansowym z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego, Ochotnicze Straże Pożarne choć w nieznacznym stopniu zostały doposażone w potrzebny sprzęt i umundurowanie osobiste, a przez to lepiej będą mogły służyć społeczeństwu powiatu w zapewnianiu bezpieczeństwa oraz przede wszystkim w ratowaniu życia, zdrowia i mienia przed niszczycielskimi żywiołami, które niestety w ostatnim czasie zdarzają się coraz częściej. 

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki