BIPSobota, 17.4.2021

Wizyta delegacji samorządowców z Ukrainy

Wizyta delegacji samorządowców z Ukrainy
Konferencja dotyczyła transformacji ustrojowej w Polsce dla przedstawicieli administracji samorządowej i rządowej z Ukrainy.

Delegacja ukraińskich samorządowców będzie gościć w Wielkopolsce 2 dni, z których pierwszy poświęcony zostanie na konferencję w Poznaniu. Drugi dzień pobytu Ukraińców w naszym kraju przeznaczono natomiast na wizyty studyjne w wybranych gminach i powiatach. Konferencja przybliży uczestnikom zasady działania samorządów w Polsce – omówiony zostanie proces transformacji ustrojowej oraz zadania i zakres odpowiedzialności władz lokalnych na każdy z trzech poziomów. Natomiast wizyty studyjne pozwolą zaprezentować funkcjonowanie samorządów w praktyce.

Reprezentanci Ukrainy gościć będą także w Gnieźnie. Już w środę 19 października br. delegacja samorządowców z Ukrainy odwiedzi Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, gdzie od godz. 14:30 trwać będą prelekcje dotyczące procesu Rozwoju Powiatu Gnieźnieńskiego oraz prezentacja sposobu realizacji przez powiat zadań w obszarze edukacji na poziomie ponadgimnazjalnym. Następnie ukraińscy goście udadzą się na zwiedzanie Pierwszej Stolicy Polski z przewodnikiem.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych