BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Europa na lekcjach

Europa na lekcjach
Patronat nad trzecią edycją konkursu, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu, objęła europosłanka Sidonia Jędrzejewska, która dla zwycięzców i ich opiekunów ufunduje wyjazd do Brukseli. Obejmuje on m.in. zwiedzanie parlamentu europejskiego i stolicy Europy.

Lekcje odbywają się między listopadem br. a lutym 2012 r. W projekcie weźmie udział łącznie ponad 2 tys. uczniów w 70 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotyka się z takim zainteresowaniem – mówi Grzegorz Potrzebowski, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej UMWW.

Zajęcia poprowadzą konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, którzy powiedzą m.in. jak wypełnić uproszczony wniosek o dofinansowanie, czym są fundusze europejskie i jakie są źródła ich pozyskiwania. Nie zabraknie też informacji o objęciu przez Polskę prezydencji w Radzie UE.

Najlepiej napisane wnioski wraz z nagraniem (film, audycja, prezentacja multimedialna) wezmą udział w konkursie. Wśród nagród jest wyjazd do Brukseli, czytniki e-book, cyfrowe ramki do zdjęć i odtwarzacze mp3.

Konsultantki z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gnieźnie przeprowadzą Lekcje Europejskie w Poznaniu, Gnieźnie oraz w Witkowie.

Punkt Informacyjny Funduszy
Europejskich w Gnieźnie

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki