BIPSobota, 03.6.2023

Rusza „Powiatowy Turniej Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka”

Rusza „Powiatowy Turniej Wiedzy o Żużlu  pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka”
Wspólna inicjatywa Towarzystwa Żużlowego „START” Gniezno i Powiatu Gnieźnieńskiego jest skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego powiatu i ma na celu promocję żużla we wszystkich jego gminach.

„Powiatowy Turniej Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka” zostanie rozegrany w trzech etapach. W ramach pierwszego etapu odbędzie się 10 pisemnych eliminacji (po jednej w każdej z gmin powiatu gnieźnieńskiego). Eliminacje będą organizowane przy okazji spotkań z przedstawicielami Startu Gniezno. Będzie mogło wziąć w nich udział po 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zamieszkałych na terenie danej gminy. Po trzech najlepszych uczestników każdej z Eliminacji, utworzy reprezentację swojej gminy. Reprezentacje Gmin zmierzą się w drugim etapie – Finale Powiatowym. 10 trzyosobowych Reprezentacji będzie rywalizowało w bezpośrednim pojedynku, w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Zwycięska reprezentacja zdobędzie przepustkę do trzeciego i ostatniego etapu – Wielkiego Finału. W Wielkim Finale turnieju, który odbędzie się w Centrum Kultury „Scena to Dziwna” 3 lutego, zwycięska reprezentacja gminy zmierzy się z trzyosobową reprezentacją Towarzystwa Żużlowego „START” Gniezno.

Turniej zostanie rozegrany pod oficjalnym patronatem Starosty Gnieźnieńskiego, Dariusza Pilaka, który chciałby dalej rozwijać współpracę Powiatu z Towarzystwem Żużlowym „Start”: To pierwsza tego typu inicjatywa skierowana specjalnie dla kibiców „czarnego sportu” przez instytucję publiczną. Jestem przekonany, że tysiące fanów Startu – mieszkańców nie tylko Gniezna, ale i dziewięciu pozostałych gmin Powiatu Gnieźnieńskiego wezmą udział w realizacji tego wyjątkowego projektu. Powiat Gnieźnieński od lat wspiera Towarzystwo Żużlowe „Start”, jednak w roku 2012 postanowiliśmy przybliżyć nieco naszą współpracę. Wspólny projekt pod nazwą: „Powiatowy Turniej Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka” jest więc pierwszym krokiem ku wzmacnianiu naszych relacji. Mam nadzieję, że konkurs cieszył się będzie zainteresowaniem miłośników speedway`a, a atrakcyjne nagrody usatysfakcjonują zwycięzców. Wszystkim uczestnikom życzę dobrej zabawy oraz powodzenia w trakcie turniejowych zmagań.

Kulisy organizacji oraz cele turnieju, przybliżył prezes TŻ „Start”, Arkadiusz Rusiecki: Pomysł na turniej zrodził się podczas wspólnych rozmów przedstawicieli klubu i Starostwa. Podczas rozmów na temat organizacji spotkań z kibicami w każdej z gmin naszego powiatu, powstała idea stworzenia czegoś w rodzaju olimpiady wiedzy żużlowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które znajdują się pod auspicjami Starostwa. Jako Towarzystwo Żużlowe „Start” zajęliśmy się przede wszystkim stroną merytoryczną przedsięwzięcia – tu mogę zdradzić, że testy przygotowane na pierwszy etap turnieju na pewno nie będą należały do najłatwiejszych ale chcemy, by do kolejnego etapu awansowali naprawdę najlepsi. Jestem pewien, że turniej oprócz możliwości sprawdzenia swojej wiedzy i zdobycia atrakcyjnej Nagrody Głównej, będzie świetną okazją do jeszcze większej promocji Startu Gniezno jako klubu nr 1 w Powiecie Gnieźnieńskim. Zarówno wśród młodzieży biorącej w nim udział, jak i pośrednio, wśród ich rodziców.

Dla uczestników „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka”, przygotowano atrakcyjne nagrody. Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do Finału Powiatowego otrzymają zestawy upominków od Powiatu Gnieźnieńskiego i TŻ „Start” Gniezno. Drużyna, która znajdzie się w Wielkim Finale, w przypadku pokonania reprezentacji Startu Gniezno, otrzyma Nagrodę Główną – 3 karnety na Trybunę Główną, na wszystkie imprezy organizowane przez Towarzystwo Żużlowe „Start” w sezonie 2012. W wypadku przegranej rywalizacji z reprezentacją Startu, Finaliści otrzymają Nagrodę Pocieszenia w postaci 3 karnetów ulgowych na 7 meczów rundy zasadniczej.

Nagrodą-niespodzianką ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie będą trzy vouchery na „Jazdę Bolidem rodem z F1 – Co–Drive”, czyli wyjątkowa możliwość wcielenia się w rolę pilota profesjonalnego kierowcy wyścigowego, podczas około godzinnego pobytu na poznańskim torze. Zwycięzcy Turnieju będę mieli więc okazję poczuć adrenalinę porównywalną do emocji towarzyszących gnieźnieńskim żużlowcom podczas walki o ligowe punkty.

Regulamin „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Żużlu pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka” dostępny jest tutaj.
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki