BIPPiątek, 09.6.2023

„Zużyte baterie i co dalej?”

„Zużyte baterie i co dalej?”
Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz Szkolny Klub Przyjaciół Przyrody „Ekoludek” mieszczący się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1.

Konkurs wskazuje kierunki działań w zakresie ochrony środowiska, sprawiając uczestnikom wiele radości. Na uwagę zasługuje fakt, że swym zasięgiem obejmuje nie tylko Powiat Gnieźnieński. W zmaganiach biorą udział również przedstawiciele Powiatów: Wrzesińskiego, Słupeckiego i Konińskiego. Skala i ponadlokalny charakter konkursu świadczy o dużym zainteresowaniu i chęci propagowania idei ekologicznych, poprzez kreatywne poszukiwanie rozwiązań służących poprawie stanu środowiska przyrodniczego.

W tym roku udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym wzięło 9 placówek: SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW nr 1 z Gniezna, SOSW z Kłecka, ZSS im. J. Korczaka z Gniezna, WTZ z Kłecka, WTZ z Gniezna, SOSW ze Słupcy, ZSS z Wrześni, SOSW z Konina, które nadesłały łącznie 66 prac, wykonanych różnymi technikami: akwarelą, pastelą, kredką, wydzieranką, czy metodą collage. Wszystkie były kolorowe, ciekawe i zgodne z motywem przewodnim konkursu „Zużyte baterie i co dalej?”.

Po wnikliwych obradach komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Miejsce pierwsze zajęła Paulina Kozłowska (WTZ Gniezno), miejsce drugie Kamil Kulasik (SOSW Kłecko), miejsce trzecie Mariusz Nowak (SOSW Słupca). Przyznano także dwie nagrody specjalne im. B.M. Jacoszka: od Dyrektora SOSW nr 1 w Gnieźnie dla Katarzyny Trawińskiej oraz od członka Komisji p. Joanny Mardas dla Daniela Wojciechowskiego. Doceniając zaangażowanie w sprawy ekologii, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić upominkami wszystkich przyjaciół przyrody biorących udział w konkursie.

Uroczystość wzbogaciły także Eko-prezentacje sceniczne. Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 1 wystąpili z repertuarem pt.: „O tym, jak Ekoludek walczył o czystą Ziemię”. Młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gnieźnie pokazała, że „Ekologia jest znana”. Natomiast wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Słupcy zaprezentowali przedstawienie pt. „Sędzia Przyroda”, a dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Korczaka w Gnieźnie opowiedzieli o „Długim życiu Pana Bateryjki”.

Program uroczystości obejmował także zwiedzanie galerii prac. Podobnie jak w latach ubiegłych mieszkańcy Gniezna i okolic będą mogli obejrzeć wystawkę pokonkursową. W tym roku ekspozycja przygotowana będzie w Bibliotece Publicznej w Gnieźnie przy ul. Staszica. Uroczyste otwarcie nastąpi 18.05. o godz. 12:00, na które organizatorzy już dzisiaj serdecznie zapraszają.

Mimo, że za oknem padał deszcz, uczestnicy po wystąpieniach, z uśmiechem na twarzy i w wiosennym nastroju tradycyjnie udali się na zasłużony Eko-poczęstunek.drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki