BIPCzwartek, 06.5.2021

Radio Wolna Europa nadaje w powiecie gnieźnieńskim!

Radio Wolna Europa nadaje w powiecie gnieźnieńskim!
Właśnie mija 60 lat od tego wydarzenia. Z tej okazji Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz ogłosił miesiąc maj miesiącem Radia Wolna Europa. W całym kraju przeprowadzany jest szereg inicjatyw mających na celu upamiętnienie dziennikarzy i rozgłośni.

Również Powiat Gnieźnieński postanowił włączyć się w pokazywanie niezwykłej roli RWE. Zaczynając od 3 maja, codziennie od poniedziałku do piątku między godz. 15.30 a 16.00 na antenie Radia Gniezno emitowane będą audycje nagrane przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Każda audycja stylizowana będzie na audycje nadawane przez RWE. "Wykorzystane zostaną fragmenty oryginalnych audycji RWE sprzed kilkudziesięciu lat. Uczniowie również mieli za zadanie poszukać informacji z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Dzięki temu w szkołach nie tylko przypominamy o znaczeniu tej niezwykłej rozgłośni, ale poprzez zabawę uczniowie zdobywają wiedzę historyczną dotyczącą naszego terenu" - podkreśla Dariusz Pilak, starosta gnieźnieński i inicjator akcji.

Oficjalny patronat honorowy nad naszą akcją przyjęło Stowarzyszenie Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, którego prezesem jest Władysław Bartoszewski.

Zachęcamy do słuchania. Pierwsza audycja 3 maja w godz. 15.30-16.00 na falach Radia Gniezno - 104,3 FM.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych