BIPNiedziela, 04.6.2023

„Rajd Rodzinny” podsumowany

„Rajd Rodzinny” podsumowany
Imprezę zaszczycili swą obecnością : Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Łubowo Mirosław Nowaki Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle.

Na miejsce zbiórki uczestników wyznaczono Dom Kultury w Łubowie. Jednak z uwagi na ładną pogodę powitanie, odprawa, pierwsze próby sprawnościowe i zręcznościowe odbyły się na parkingu przed Domem Kultury. Trasa rajdu wiodła tym razem z Łubowa poprzez Imiołki, Lednogórę, Moraczewo do Dziekanowic, gdzie Dyrekcja Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy udostępniła organizatorom pomieszczenia i teren, na którym można było przeprowadzić konkurencje i dokonać podsumowania rajdu.

W czasie pokonywania trasy członkowie załóg wykonywali próby samochodowe, rozwiązywali test z BRD, odnotowywali punkty kontroli przejazdu oraz odpowiadali na pytania przygotowane przez organizatorów, dotyczące obiektów spotkanych podczas przejazdu zgodnie z itinererem przez poszczególne miejscowości. Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy było przepłynięcie promem przez jezioro na terenie Małego Skansenu na wyspę Ostrów Lednicki i zwiedzenie muzeum archeologicznego, a wcześniej podczas pokonywania trasy, przebywanie na Polach Lednickich w okolicy Bramy Ryby, w miejscu gdzie odbywają się corocznie na początku czerwca spotkania młodzieży. Po obliczeniu wyników ogłoszono, że w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Wojciech Puk, drugie miejsce zajęli Krystyna i Wojciech Plucińscy, a trzecie miejsce Agnieszka i Grzegorz Krencowie; w klasyfikacji zespołów I miejsce zdobył zespół gnieźnieńskiej Delegatury AW, II miejsce zespół przedstawicieli gmin powiatu gnieźnieńskiego, III miejsce zespół załóg reprezentujących Towarzystwo Ubezpieczeniowe z Gniezna. W konkurencjach dodatkowych dla kobiet i dzieci w rzutach lotkami do tarczy puchar za I miejsce w kategorii pań otrzymała Wioletta Nowaczyk, a w kategorii dzieci Kacper Zybała. Atrakcyjną nagrodę w postaci darmowego kursu prawa jazdy kategorii B otrzymała załoga, która zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Za pierwsze trzy miejsca w obu klasyfikacjach : indywidualnej i zespołowej puchary ufundował Wójt Gminy Łubowo p. Andrzej Łozowski. Za dużą pomoc w organizacji imprezy organizatorzy serdecznie dziękują i władzom samorządowym Gminy Łubowo, w tym szczególnie Wójtowi Andrzejowi Łozowskiemu, Dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz wszystkich sponsorom. Znaczna część uczestników rajdu zadeklarowała swój udział w kolejnej imprezie z tego cyklu w dniu 12 sierpnia br.

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki