BIPPoniedziałek, 29.5.2023

Akademia Gitary w Gnieźnie

Akademia Gitary w Gnieźnie
17 sierpnia specjalny koncert da plejada mistrzów. Usłyszymy Orkiestrę Kameralną AUKSO pod batutą Marka Mosia. AUKSO to jedna z najnowocześniej brzmiących orkiestr w Europie, ma na swoim koncie między innymi współpracę z takimi geniuszami różnych gatunków jak Apex Twin, Radiohead czy Krzysztof Penderecki. Ponad to zagra wspomniana już Xuefei Yang niezrównana wykonawczyni Concierto De Aranjuez J. Rodrigo. Także mistrzowskie Duo Melis grać będzie podczas tego wydarzenia.Inauguracja

17 sierpnia nie zabraknie również wirtuoza urodzonego w Gnieźnie Łukasza Kuropaczewskiego, który jest ojcem chrzestnym sceny w eSTeDe. Podczas koncertu zagrane zostaną między innymi utwory gitarowe: Tansmana, Bacha, Tedesco i wspomniane Concierto De Andaluz wspomnianego Rodriga. Koncert bezpłatny za zaproszeniami, które dostępne będą także w Centrum Kultury Scena to dziwna.

Flamecno

Tym razem Centrum będzie gościć również na swojej scenie jednego z geniuszy gitary. Już 22 sierpnia zagra tu fenomen flamenco Carlos Piñana. Piñanie znanemu z bardzo energetycznej gry towarzyszył będzie hiszpański tancerz Cristobal Muñoz.

Bilety na to wydarzenie w przedsprzedaży w cenie 20 zł. do nabycia w eSTeDe

Kolejnym wydarzeniem Polskiej akademii Gitary, które rozegra się na terenie powiatu gnieźnieńskiego będzie Muzyczny Piknik Integracyjny dla dzieci z Fundacji Patria w Imiołkach nad Jeziorem Lednickim. Wystąpią podczas tej imprezy: De Jacaranda grupa południowo-amerykańska, duo: Anna Pierzak i Olek Miśkiewicz. Wszystkiemu towarzyszyć będzie iście piknikowa atmosfera.

Zdj. Łukasz Kuropaczewski (archiwum eSTeDe)

drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki