BIPŚroda, 04.8.2021

73. Rocznica napaści sowieckiej na Polskę

73. Rocznica napaści sowieckiej na Polskę
Wzięli w niej udział przedstawiciele władz powiatu, miasta, samorządowcy, parlamentarzyści, środowiska kombatanckie i wojskowe, przedstawiciele szkół oraz mieszkańcy Gniezna.

Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy św. w Kościele Garnizonowym. Następnie modlący się w intencji Ojczyzny przemaszerowali pod pomnik do Parku Miejskiego. Tam, w asyście żołnierzy, pocztów sztandarowych i powiatowej orkiestry dętej odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary II wojny światowej. Przemawiający jako pierwszy Janusz Sekulski, prezes Towarzystw Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich rozpoczął od przejmującego wiersza Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń”, przypominając jednocześnie o napaści hitlerowskiej, a później sowieckiej na Polskę. Następnie został odczytany apel poległych.

Uroczystość zamknął wicestarosta gnieźnieński Robert Andrzejewski, który w krótkim przemówieniu podziękował wszystkim przybyłym za pamięć o poległych.
drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych