BIPWtorek, 11.5.2021

„Żłobek przy drogach świata” w powiecie gnieźnieńskim

„Żłobek przy drogach świata” w powiecie gnieźnieńskim
Od początku grudnia znajduje się w internacie Medycznego Studium Zawodowego im. Karola Marcinkowskiego w Gnieźnie, a już od początku przedświątecznego tygodnia zagości w Bibliotece Publicznej Gminy Łubowo.

Wykonana w całości z drewna szopka, została podarowana Powiatowi Gnieźnieńskiemu w ubiegłym roku za pośrednictwem mieszkającego i pracującego od kilkudziesięciu lat w Stuttgarcie księdza Witolda Broniewskiego. Uroczystego poświęcenia szopki dokonał w budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie 15 grudnia 2011 roku Abp Józef Kowalczyk.

Idea stawiania szopek (początkowo na niemieckich dworcach) zrodziła się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Zgodnie z myślą księdza Broniewskiego szopki ustawiane są w okresie adwentu w całej Europie (poza wspomnianymi dworcami, także na lotniskach, w urzędach i centrach dużych miast), aby przypomnieć każdemu, kto spotka je na swojej drodze o tym, że w tak wyjątkowym czasie warto na moment oderwać się od zabieganej codzienności, przystanąć i przez chwilę wytrwać w skupieniu.

drukuj:
udostępnij:
Projekty realizowane przez powiat

Projekty realizowane przez powiat

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki
 
Projekt współfinansowany

Projekt Wdrożenie zaawansowanych e-usług dla klientów Starostwa Powiatowego w Gnieźnie oraz jednostek podległych współfinansowany ze środków
Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 w ramach konkursu Rozwój elektronicznych usług publicznych