BIPSobota, 03.6.2023

Powiat Gniezno kolejny raz zagra w WOŚP

Powiat Gniezno kolejny raz zagra w WOŚP
Swego rodzaju ciekawostką jest licytacja weekendowego pobytu dla 2 osób na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego pn. „Trzy dni w Wielkopolsce” wiosną 2013 roku (termin do uzgodnienia ze zwycięzcą), która zostanie przeprowadzona w ambasadzie polskiej w Paryżu. W ramach powyższej oferty Starosta Gnieźnieński ufunduje zwycięzcy kolację w swoim towarzystwie. W pakiecie mieści się pobyt w ekskluzywnym hotelu nieopodal Jeziora Powidzkiego, jak również m.in. zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem, 30 min. przelot motolotnią nad miastem i okolicą, a także przejażdżka zabytkowymi pojazdami marki Citroen. Organizatorem tej niecodziennej licytacji jest Kazimierz „Tinkers” Kubów.

Na portalu Allegro.pl będą również licytowane przedmioty ufundowane przez osobistości życia politycznego, kulturalnego i sportowego naszego regionu. Do akcji przyłączył się m. in. Starosta Dariusz Pilak, który przekazał na aukcję obraz z 2009 r., autorstwa Jerzego Janowskiego pt.: „Koźlak XIX w.”. Obraz, wykonany farbą oleją na płycie o rozmiarach 13 cm x 18 cm, przedstawia znajdujący się niegdyś w okolicach Mielżyna wiatrak, który uległ całkowitemu zniszczeniu podczas wichury w listopadzie 1998 roku.

Wszystkich mieszkańców Powiatu Gnieźnieńskiego zachęcamy do włączenia się do wspólnego grania w trakcie 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Im więcej uda zebrać się pieniędzy, tym więcej będzie można pomóc w ramach tegorocznego orkiestrowego hasła: ‘ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów’.
O tym co się będzie działo w niedzielę 13 stycznia w eSTeDe - w sztabie WOŚP, można przeczytać na stronie www.scenatodziwna.eu:

„W tym roku gnieźnieński sztab WOŚP przejęli młodzi ludzie. Natomiast Finał WOŚP ponownie rozegra się w eSTeDe. Tym razem Centrum Kultury proponuje powrót do idei Orkiestrowej, grają tylko, ci którzy nie biorą za to kasy. Nie będzie więc gwiazd, które kasują zwroty kosztów w wysokości dobrego honorarium. To wcale nie znaczy, że będzie gorzej. Nie zabraknie znanych wykonawców. Już od 16.00 zacznie się granie, które z przerwą na Światełko do Nieba potrwa niemal do 22.00. Bardzo różnorodny bogaty program wróży dobrze koncertowi, podczas którego usłyszymy między innymi Kroolika Underwooda, Kubę z Collegium Elemente i Pemera i Trasora z Kartel TCB. Nie tylko jednak hip hop będzie miał godnych reprezentantów.

Jedynym zespołem przyjezdnym bez gnieźnieńskich konotacji jest Padlina Szarika, mocne granie z niezwykłym poczuciem humoru to będzie punkowy początek. Zaraz po gościach ze Słupcy dwie kapele z eSTeDe. I to będzie muzyka reggae. BAPU znane gnieźnieńskiej publiczności rozgrzeje WOŚP energetycznym melodyjnym ska. Potem na scenie pojawi się Big Up. Zespól dużo bliżej rootsowych brzmień z Jamajki, zespól ma na swoim koncie między innymi wspólne koncerty z Bakshishem. O godzinie 18.00 rozpocznie się blok hip hopowy. Stara sprawdzona gwardia czyli Kuba (Collegium Elemente), Pemer (Kartel TCB), Trasor (Kartel TCB) i Kroolik Underwood, oraz DJ LUI. Wykonawcy, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Możemy się spodziewać naprawdę dobrego RAP-u. Jeszcze przed światełkiem do nieba zagrają Usta Mariana, mocniejsze granie kapeli przygotuje nas do Światełka do Nieba. Po nim dla miłośników mocnego grania jeszcze 2 zespoły. Fontaine i Jerry Melon. Bogaty mocny repertuar koncertu finałowego WOŚP w eSTeDe to nie wszystkie atrakcje w Centrum Kultury przy Roosevelta 42. Od godziny 10.00 do 11.00 Maria Kwaśnik instruktor eSTeDe zaprasza na Paneurytmię Taniec Dobra. Od 11.00 do 13.00 państwo Wojciechowscy prowadzić będą kąpiele w dźwiękach. Dla najmłodszych kącik zabaw kreatywnych poprowadzi Bajkowy Świat od 12.00 do 15.00. O 15.00 wyruszy specjalny „wośpowy” marsz Nordic Walking pod kierunkiem Zdzisława Pawłowskiego (instruktor eSTeDe). Od 10.00 do 12.00 będzie się można nauczyć Pierwszej Pomocy po kursach odbędzie się także pokaz Pierwszej Pomocy.”drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki