BIPWtorek, 21.3.2023

Powiat Gniezno po raz 4. HIT-em Wielkopolski!

Powiat Gniezno po raz 4. HIT-em Wielkopolski!
Specjalne wyróżnienie - tytuł Promotora Przedsiębiorczości HIT 2012 - otrzymała ponadto Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego sp. z o.o.

Tegoroczna edycja konkursu Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu odbyła się po raz osiemnasty. Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Promocyjno – Reklamowa Punkt S z Piły oraz Konwent Starostów Województwa Wielkopolskiego. Konkurs jest rozgrywany w następujących kategoriach konkursowych:
 • Produkcja
 • Handel i usługi
 • Rolnictwo i przetwórstwo żywności
 • Ekologia
 • Organizacja i zarządzanie
 • Samorządność
 • Oświata i kultura
Uroczysta gala wieńcząca konkurs odbyła się w niedzielę, 3 lutego br. w Auli UAM w Poznaniu. Gościem honorowym gali; poza starostami powiatów Wielkopolski był członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Galę uświetnił występ młodych solistów z wokalnej formacji „Zielonsi”, znanej z telewizyjnego show „Bitwa na glosy”.

Laureaci z terenu Powiatu Gnieźnieńskiego:

Zdobywcy tytułu HIT
 1. FINexpert w Gnieźnie za wysoką jakość produktów finansowych, kadrowych i księgowych (kategoria: handel i usługi)
 2. Biuro Rachunkowe PROFIT Magdalena Bosacka w Gnieźnie za kompleksową obsługę podmiotów gospodarczych w zakresie dokumentacji finansowej i pracowniczej, doradztwo w przygotowaniu dokumentacji kredytowej oraz pomoc w sporządzaniu wniosków o dofinansowanie działalności ze środków krajowych i unijnych (kategoria: handel i usługi)
 3. „Secura – Security” MONITORING Wiesław Bartkowiak & Wiesław Święcichowski sp. j. w Gnieźnie za: telefon pierwszej pomocy jako produkt innowacyjny; active guard jako system kontroli pracowników oraz centrala jablotron JA-100 elastyczny system alarmowy (kategoria: handel i usługi)
 4. English 4U Dariusz Witkowski w Gnieźnie za innowacyjne nauczanie języka angielskiego dzieci i młodzieży (kategoria: handel i usługi)
 5. PHU Agnieszka Przybylska Pracownia Cukiernictwa Artystycznego „JAŚ – MIN” w Niechanowie za ciasta i torty tworzone z pasją (kategoria: produkcja)
Zdobywca tytułu Kryształowy HIT
 1. Produkcja, Handel, Usługi „EFEKT” Joanna Stawska w Gnieźnie za zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie armatury wodociągowej sprzedawanej na rynku krajowym i zagranicznym (kategoria: produkcja)
 2. Gmina Czerniejewo za osiągnięcia w zakresie dynamiki działań inwestycyjnych na rzecz rozwoju gminy Czerniejewo w 2012 roku (kategoria: samorządność)
Zdobywca tytułu Rubinowy HIT
 1. Zakład Wykonawstwa Sieci Energetycznych ENERGO – TECH Eugeniusz Pawlikowski w Cielimowie za wykonawstwo sieci energetycznej i automatyki przemysłowej (kategoria: handel i usługi)
Organizatorzy konkursu po raz czwarty postanowili ponadto przyznać HIT-a Promocji Regionu wyróżniającym się starostwom powiatowym najlepiej promującym swój potencjał społeczno – gospodarczy. Tego typu wyróżnienie jest przyznawane jednemu starostwu w każdym z pięciu subregionów Wielkopolski (tj. okręg koniński, okręg leszczyński, okręg kaliski, okręg pilski i okręg poznański), zgodnie z zakresem terytorialnym rozgrywanego konkursu. W subregionie poznańskim Powiat Gniezno po raz czwarty okazał się bezkonkurencyjny, i tym samym po raz czwarty otrzymał HIT-a Promocji Regionu.

Warto dodać, że co roku Starosta Gnieźnieński typuje kandydatów do nagrody spośród laureatów organizowanego co dwa lata konkursu pn. „Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości”. Wnikliwa weryfikacja firm na etapie konkursu powiatowego ma niewątpliwie wpływ na dalsze sukcesy przedsiębiorców na poziomie regionalnym, a nawet ogólnopolskim.

Powiat Gniezno, oprócz czterech HIT-ów Promocji Regionu zdobytych w latach 2009 - 2012 ma również na swoim koncie następujące nagrody w ramach niniejszego konkursu:
 • 2004 rok - HIT za dokonania w zakresie przeprowadzonych remontów termomodernizacyjnych w podległych jednostkach oświatowych
 • 2009 rok - HIT za „Gnieźnieński Program Wspierania Szkoły”
 • 2011 rok – Kryształowy HIT za przebudowę budynku Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i radykalne podniesienie standardu obsługi klienta oraz warunków pracy personelu
Przypomnijmy, Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu jest to przedsięwzięcie organizowane od połowy lat 90. minionego wieku w Wielkopolsce, a od końca lat 90. także w regionach kujawsko-pomorskim, lubuskim i pomorskim. Organizatorem wszystkich dotychczasowych edycji konkursu jest Agencja Promocyjna „Punkt S".

Zarówno założenia jak i regulamin, kryteria konkursowe, metoda prac kapituły - to wszystko ulegało przez minione lata nieznacznym modyfikacjom. Jednak istota i cel konkursu nie uległy zmianie. Jest to przedsięwzięcie wyłaniające co roku i promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. To rodzaj narzędzia promocyjnego oferowanego szefom firm, urzędów, organizacji itp.

Organizację konkursu wspierają samorządy terytorialne, zwłaszcza zaś starostwa powiatowe. To wielki atut konkursu, bo rekomendowane przez starostów stanowią rzeczywistą wizytówkę potencjału gospodarczego, samorządowego, ale też intelektualnego poszczególnych powiatów.

Kapitułę tworzą przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń statutowo zainteresowanych rozwojem gospodarczym i promocją regionu. Kapituła ocenia przede wszystkim poziom jakościowy, nowatorstwo i zakres osiągniętych korzystnych efektów. Przyjęte kryteria ocen i zasady pracy kapituły wyrównują szanse małych, średnich i dużych firm i urzędów, zespołów i poszczególnych osób.

Nagrody to nominacje do tytułu HIT oraz tytuły HIT - także Kryształowe i Rubinowe. Laureaci otrzymują prawo do wykorzystywania tych symboli w obiegu gospodarczym oraz prawo do promocyjnego wykorzystywania zastrzeżonego znaku graficznego HIT.


Uroczysta gala w PoznaniuSpotkanie z laureatami w Starostwie Powiatowym w Gnieźniedrukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki