BIPNiedziela, 28.5.2023

Powiat na ITB w Berlinie

Powiat na ITB w Berlinie
Organizatorem wystąpienia regionalnego na Międzynarodowej Giełdzie Turystycznej ITB’2013 w Berlinie jest Wielkopolska Organizacja Turystyczna, której Powiat Gniezno jest aktywnym członkiem.

ITB w Berlinie to największa turystyczna impreza targowa na świecie gromadząca co roku ponad 11.000 wystawców z bisko 190 krajów. W 2012 roku liczba odwiedzających przekroczyła 170.000 osób.

Dla Wielkopolski impreza ta jest szczególnie ważna, gdyż Niemcy stanowią najliczniejszą grupę wśród gości zagranicznych odwiedzających Polskę. Wśród głównych celów ich przyjazdów wymienić należy: wyjazdy turystyczne, odwiedziny, wizyty zdrowotne, spotkania biznesowe, kongresy, targi i wystawy. Niemcy wybierają gównie produkty turystyczne z obszaru turystyki aktywnej (rowery, jazda konna, sporty wodne), rekreacyjnej i specjalistycznej, turystyki kulturowej i miejskiej (zwiedzanie dużych miast, imprezy kulturalne). Na dalszych pozycjach plasują się: turystyka na terenach wiejskich - wczasy wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi, wyjazdy młodzieżowe w oparciu o tanią bazę noclegową oraz turystyka lecznicza i wellness & spa.

Polskie Stoisko Narodowe zlokalizowane jest w hali 15.1 kompleksu wystawienniczego Messe Berlin. W ramach stoiska narodowego Wielkopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała stoisko Wielkopolski. Prezentacja regionu odbywa się głównie w konwencji produktowej. Promowane są produkty w obszarach turystyki aktywnej i turystyki kulturowej w Wielkopolsce.

Warto dodać, że Polska Organizacja Turystyczna w hali polskiej przygotowała specjalną wystawę poświęconą certyfikowanym produktom turystycznym roku 2012. Jednym z dziesięciu produktów promowanych przez POT jest Szlak Piastowski.

W ramach poszczególnych stanowisk informacyjnych, na powierzchni 60 m², Wielkopolska prezentuje szeroką ofertę wydawniczą. Dotyczy ona możliwości aktywnego wypoczynku na terenie województwa – tras rowerowych, spływów kajakowych, turystyki wodnej na rzekach i jeziorach. Kolejną mocną stroną oferty Wielkopolski jest promowana na rynku niemieckim turystyka kulturowa - zabytki wielkopolskich miast i miasteczek, szlaki turystyczne nawiązujące do naszej bogatej historii, w tym przede wszystkim Szlak Piastowski.

Na stoisku Wielkopolski w tym roku swoją szczegółową ofertę turystyczną prezentują: Powiat Gniezno, Miasto Czarnków, Gmina Drawsko, Gmina Przemęt, Organizacja Turystyczna Leszno-Region oraz branża: Kompleks Olandia, Hotel Poznański z Lubonia, Hotele Pietrak oraz Hotel Atut z Lichenia Starego.

Wielkopolska jest również obecna jako region partnerski na dwóch bliźniaczych stoiskach w ramach projektu „Partnerstwo Odra” - w pawilonie polskim - hala15.1 oraz w pawilonie Berlina i Brandenburgii – hala 12.

Lokalizacja:
Pawilon 15.1 stoisko nr 18
Adres targów:
Messegelände Berlin, ICC Berlin
Messedamm 22
D- 14055 Berlin
Termin:
6-10 marca 2013r.
(środa i czwartek 6 - 7 marca) są dniami zamkniętymi dla branży.
Godziny otwarcia:
codziennie od 10.00 do 18.00
Ceny biletów:
karty wstępu na cały okres targów: w kasach Messe Berlin – 38 €
bilety jednorazowe – 12 € (tylko w dn. 8 - 10.03.2013)
drukuj:
udostępnij:
PROJEKTY REALIZOWANE PRZEZ POWIAT

reklama aplikacji mobilnej
Rejestracja rezerwacji pojazdów
Status kolejki